TopTip

V stredu 29. septembra si pripomenieme nášho nebeského patróna

V stredu 29. septembra si pripomenieme nášho nebeského patróna Pracovníci Rádia LUMEN na svätej omši v rozhlasovej kaplnke (foto Martin Šajgalík)

Patrónom Rádia LUMEN je svätý Michal archanjel. Rozhlasové "hody" prežijeme aj spoločne v priamom prenose, špeciálnom vysielaní a v súťaži pre podporovateľov rádia.

Tak ako v duchovnom živote hľadáme oporu v modlitbách k obľúbeným svätcom, tak aj Rádio LUMEN ako rozhlasové spoločenstvo má takéhoto orodovníka v nebi. Je ním svätý Michal archanjel, ktorý sa nachádza v liturgickom kalendári spolu s ďalšími dvoma archanjelmi, Gabrielom a Rafaelom, 29. septembra. Svätému Michalovi archanjelovi je zasvätená aj kaplnka v útrobách rádia v Banskej Bystrici. V nej zaujme veľký obraz ukazujúci atribúty tohto bojovníka proti zlu. 

Náš rozhlasový odpust chceme prežiť spolu s vami ako spoločenstvo pracovníkov a poslucháčov Rádia LUMEN. Pozývame vás teda na program, ktorý sa začne v stredu 29. septembra už skoro ráno v špeciálnej rannej téme ranného vysielania Lumenáda, ktoré potrvá až do 11:00. V rámci tohto vysielania sa spojíme aj pri slávení svätej omše z banskobystrickej Katedrály svätého Františka Xaverského. Celebrovať ju bude dekan Peter Staroštík. V rubrike Čo nového v LUMENE o 9:30 sa tiež dozviete zaujímavé informácie zo zákulisia podpory Rádia LUMEN. Popoludní o 15:00 obetujeme modlitbu v hodine milosrdenstva za všetkých patrónov Rádia LUMEN. 

Výnimočne na tento deň sme pripravili aj súťaž pre nových patrónov Rádia LUMEN. Všetci, ktorí podporujú naše vysielanie sumou aspoň 40€ ročne, dostávajú status patróna, teda podporovateľa. Odmenou za podporu je časopis LUMEN klub 4x ročne, vianočný darček, úmysly modlitieb v hodine milosrdenstva, 50% zľava na pozdrav v relácii Piesne na želanie a ďalšie benefity. Ak sa stanete našim patrónom práve v stredu 29. septembra, máme pre vás ako darček knižný balíček (Jozef Jurko - So svätým Jozefom, jej ženíchom; Na križovatkách života - krížová cesta s biskupom Jozefom Haľkom; Radovan Pavlík - Som vdovec). Špeciálna ponuka platí pre prvých 10 zaregistrovaných patrónov v stredu 29. septembra 2021. Registrovať sa dá telefonicky na čísle 0918 593 760 alebo cez kontaktný formulár

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Classica casa familiare a più piani con atrio open space e una stanza al piano terra.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.