TopTip

Z domova
V Sučanoch požehnali kaplnku A. Kolesárovej, prvú na svete

V Sučanoch požehnali kaplnku A. Kolesárovej, prvú na svete

Ústav pre výkon trestu odňatia slobody v Sučanoch má od štvrtka 2. mája požehnanú kaplnku v priestoroch pre odsúdené ženy. Je zasvätená mladej slovenskej blahoslavenej, Anne Kolesárovej a je takto jej prvou kaplnkou na Slovensku a vo svete.

Počas troch dní, 2. - 4. mája 2019 prebiehalo Medzinárodné pracovné stretnutie katolíckej duchovnej služby s účasťou kňazov slúžiacich vo väzniciach v Českej a Slovenskej republike. Náplňou bolo predstavenie kňazskej služby v jednotlivých ústavoch. Jedným z bodov stretnutia bolo požehnanie kaplnky vojenským ordinárom Mons. Františkom Rábekom v objekte pre odsúdené ženy.

V Ústave na výkon trestu v Sučanoch je od roku 2003 zriadená Personálna farnosť sv. Jána Bosca s kaplnkou zasvätenou tomuto svätcovi. Pôvodný zámer zasvätiť druhú kaplnku bl. Titusovi Zemanovi bol zmenený po septembrovom blahorečení Anny Kolesárovej, ku ktorej ženy prechovávajú úctu a berú si ju odvtedy za svoju patrónku a blízku orodovníčku.

ZDROJ: TKKBS

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.