TopTip

V závere mája navštívi mesto Poprad medzinárodné kresťanské spoločenstvo komunita Boha Otca

V závere mája navštívi mesto Poprad medzinárodné kresťanské spoločenstvo komunita Boha Otca TK KBS

V závere mája navštívi mesto Poprad medzinárodné kresťanské spoločenstvo komunita Boha Otca. Pre slovenských veriacich tu organizuje trojdňovú duchovnú obnovu. Komunitu Rodina Boha Otca založil pred šiestimi rokmi rakúsky katolícky teológ a inžinier Gottfried Prenner. „Komunita Rodina Boha Otca je laické spoločenstvo žien a mužov žijúcich v celibáte. Patria sem však aj rodiny, ľudia žijúci sami vo svete a kňazi. Založenie komunity vychádza z hlbokého stretnutia s Nebeským Otcom. Chceme milovať a uctievať Boha ako Nebeského Otca a ukázať lásku Otca iným ľuďom,“ povedal.
Ako laický misionár organizuje rôzne duchovné cvičenia. Spolu s komunitou pripravuje vo farnosti Poprad mesto aj duchovnú obnovu na tému Ukrytý v náručí Otca. „Chceme ľuďom prinášať Božiu lásku a ukázať naše povolanie, chcieť sa stať svätým a prísť do neba. Potom pozývame ľudí do modlitebných skupín, aby sa spoločne modlili za svet,“ hovorí Gottfried Prenner. „Program obnovy je rozdelený do troch dní, počas ktorých budú prednášky, modlitby, sväté omše, adorácie a modlitby za uzdravenie. Začíname v piatok 20. mája podvečer a ukončenie je naplánované v nedeľu 22. mája,“ doplnil Šimon Stupák, člen komunity.
Dôležitou informáciou k týmto duchovným cvičeniam je potreba registrácie.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.