TopTip

Väčší arcibiskup ďakuje mierovým demonštrantom na celom svete

Väčší arcibiskup ďakuje mierovým demonštrantom na celom svete zdroj foto: pexels.com

Ukrajinský gréckokatolícky väčší arcibiskup Svjatoslav Ševčuk poďakoval mierovým demonštrantom po celom svete za ich protest proti ruskej agresii. „Kto mlčí, kto neodsudzuje túto vojnu, stáva sa spolupáchateľom zločinu, spolupáchateľom agresie a vraždenia civilistov na Ukrajine,“ povedal Ševčuk vo svojom každodennom videoposolstve z Kyjeva v pondelok. Posolstvo šíril sekretariát ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi v Ríme.

Hierarcha poďakoval aj politikom, ktorí „sa usilujú o mierové riešenie konfliktu na Ukrajine“. Čas veľkých vyhlásení sa skončil, pokračoval Ševčuk. Teraz je úlohou hľadať konkrétne mechanizmy na ukončenie vojny. Vladyka Ševčuk prosil Boha o „múdrosť pre tých, ktorí diplomatickou cestou hľadajú možnosti dialógu a ukončenia tejto agresie“. Väčší arcibiskup poďakoval pápežovi Františkovi za jasné odsúdenie vojnového násilia.

Od začiatku vojny proti Ukrajine sa kyjevsko-haličský väčší arcibiskup denne hlási z Kyjeva prostredníctvom videoposolstiev. Opisuje v nich aktuálne vojnové udalosti, povzbudzuje ľudí a venuje sa aj pastoračným problémom. V jednom zo svojich prvých posolstiev oslovil príbuzných padlých ruských vojakov: chcú im pomôcť získať informácie o osude ich bratov, otcov a synov.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
4-room family house with a garage. The garage may be converted into a room.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.