TopTip

Vašečka navrhne odvolať Bittó Cigánikovú z postu šéfky zdravotníckeho výboru

Vašečka navrhne odvolať Bittó Cigánikovú z postu šéfky zdravotníckeho výboru TK KBS

Predseda parlamentného výboru pre školstvo Richard Vašečka navrhne na najbližšom zasadnutí poslaneckého klubu OĽaNO odvolať Janu Bittó Cigánikovú z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru. Dôvodom sú jej útoky na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Poslankyňa ho kritizuje za novú vyhlášku, podľa ktorej si ženy nad štyridsať rokov budú musieť za ukončenie tehotenstva do dvanásteho týždňa zaplatiť. Podľa Richarda Vašečku sa Jana Bittó Cigániková vysmieva koaličným dohodám. SaS si za svojou poslankyňou stojí. Sporom sa bude zaoberať aj Koaličná rada. 

 

Richard Vašečka tvrdí, že šéfka výboru kritizuje ministra za opatrenia, za ktoré hlasovala v roku 2019 aj väčšina poslaneckého klubu SaS. Išlo o návrh novely, ktorú predložil Marek Krajčí ešte ako opozičný poslanec. „Poslankyňa Cigániková neustále nekonštruktívne a veľmi populisticky útočí na vládu, špeciálne na ministra zdravotníctva. Prekročilo to už určitú mieru,“ povedal Vašečka.


Vašečka zároveň upozornil, že minister Krajčí svoj zámer avizoval už v júli minulého roka. V auguste bolo pripomienkové konanie a teraz minister len vyhlášku podpísal. „Z vyjadrení pani poslankyne Cigánikovej žiaľ cítim nenávisť voči cirkvi, voči veriacim ľuďom, kresťanstvu, voči viere a to je podľa mňa absolútne neprípustné. Ona neustále aj v tejto oblasti dehonestuje pána ministra. Jej kontext vyjadrenia, že vnucuje náboženské presvedčenie, je po prvé nepravdivý a po druhé pohŕdavý, akoby náboženské presvedčenie bolo niečo menejcenné,“ vyhlásil poslanec Vašečka.


Po zmene tejto desaťročia starej vyhlášky volala aj Aliancia za rodinu. „V zdravotníctve nám chýbajú prostriedky na liečbu ochorení, na lekárov a na sestry. A v takomto stave zdravotníctva preplácať potraty bez zdravotnej indikácie považujem za nehoráznosť. Za úplne cynické zneužitie tejto situácie považujem akciu potratárov, ktorí chcú namiesto toho presadzovať chemický potrat, ktorý spôsobil úmrtie viacerých osôb,“ povedal Anton Chromík, predseda Aliancie za rodinu.


Koaličná SaS za svojou poslankyňou ale stojí. V reakcii na vyjadrenia Richarda Vašečku uviedla, že kádrovanie zo strany koaličných poslancov považuje za neprípustné.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.07.2022

  • O Božiu pomoc pre kňazov vo farnosti Topoľčany. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.