TopTip

Vatikán chystá stretnutie o Globálnej výchovnej aliancii

Vatikán chystá stretnutie o Globálnej výchovnej aliancii

Pápež František svojím posolstvom otvorí internetové stretnutie o Globálnej výchovnej aliancii (Global Compact on Education), ktoré sa uskutoční 15. októbra.

Iniciatíva, ktorú organizuje Kongregácia pre katolícku výchovu, bola z dôvodu pandémie presunutá z mája tohto roku na jeseň. Jej cieľom je prostredníctvom výchovy a vzdelávania podnietiť v rodine ľudstva zmenu mentality, a to aj v súvislosti so vzťahom k planéte. „Potrebné je totiž spojiť sily v prospech nášho spoločného domova, aby sa vzdelanie stalo tvorcom bratstva, pokoja a spravodlivosti“, uvádza sa v komuniké Kongregácie.

Do projektu Globálnej výchovnej aliancie je zapojených 216 tisíc katolíckych škôl, ktoré navštevuje viac než 60 miliónov žiakov a 1750 katolíckych univerzít, s viac než 11 miliónmi študentov. Záujemcovia budú môcť sledovať virtuálne stretnutie Global Compact on Education vo štvrtok 15. októbra o 14.30 (GMT+2) v priamom prenose na kanále Youtube Vatikánskych médií.

Viac informácií je na internetovej adrese www.educationglobalcompact.org.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.