TopTip

Vatikán v januári zaočkuje zamestnancov proti koronavírusu

Vatikán v januári zaočkuje zamestnancov proti koronavírusu

Vatikán plánuje v prvých mesiacoch budúceho roka zaočkovať svojich zamestnancov proti koronavírusu. V liste, ktorý podpísal substitút Štátneho sekretariátu arcibiskup Edgar Pena Parra a ktorý má k dispozícii tlačová agentúra Kathpress, sa arcibiskup pýta zamestnancov, kto má záujem dať sa zaočkovať, vrátane ich príbuzných. K očkovaniu môže dôjsť hneď po tom, čo vakcínu schváli Európska agentúra pre lieky (EMA).

Plánuje sa očkovanie vakcínou od farmaceutickej spoločnosti Pfizer-Biontech. Kto sa chce dať zaočkovať, musí sa do 21. decembra zaregistrovať na vatikánskom Úrade zdravotníctva pomocou formulára. Arcibiskup Pena Parra v liste dôrazne odporúča zamestnancom Vatikánu, aby sa nechali zaočkovať, a to „nielen na ochranu svojho zdravia, ale aj zdravia ostatných“.

Talianske úrady zatiaľ neoznámili žiadne konkrétne plány očkovania. Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza navyše pred pár týždňami vyhlásil, že vláda už objednala očkovaciu vakcínu od spoločnosti Astra Zeneca, ktorá však pripustila omeškanie kvôli skúšobnému testovaniu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.