TopTip

Vatikánska delegácia na sviatok svätého Andreja v Istanbule

Vatikánska delegácia na sviatok svätého Andreja v Istanbule František a Bartolomej. Zdroj: Vatican News

Vatikánska delegácia pricestovala v stredu do Istanbulu na sviatok svätého Andreja. Zúčastnila sa na bohoslužbe s konštantínopolským ekumenickým patriarchom Bartolomejom v pravoslávnej katedrále svätého Juraja. Skupinu viedol kardinál Leonardo Sandri, bývalý prefekt Kongregácie/Dikastéria pre východné cirkvi.

Patriarcha Bartolomej po liturgii prečítal pozdrav od pápeža Františka. Hlava Katolíckej cirkvi v ňom vyzvala na pokračovanie v práci na zjednotení kresťanov. Zároveň zdôraznila význam medzináboženského dialógu, napríklad s islamom. Dialóg a stretnutie sú „jedinou schodnou cestou na prekonanie konfliktov a všetkých foriem násilia,“ napísal František.

Na pravoslávnych oslavách sviatku svätého Andreja sa tradične zúčastňuje delegácia z Vatikánu. Vyslanci Ekumenického patriarchátu sa zároveň zúčastňujú na katolíckych oslavách sviatku Petra a Pavla (29. júna) vo Vatikáne.

Apoštol Andrej bol jedným z dvanástich Ježišových učeníkov a bratom Šimona Petra. Zatiaľ čo pápež sa považuje za nástupcu apoštola Petra, ekumenický patriarcha sa odvoláva na svätého Andreja. Podľa tradície apoštol Andrej založil biskupskú stolicu Byzantion, ktorá sa od roku 330 nazývala Konštantínopol a dnes je to Istanbul.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Klassisches Haus mit Halbwalmdach.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.