TopTip

Zo zahraničia
Vatikánsky týždenník: Biskupi píšu mladým

Vatikánsky týždenník: Biskupi píšu mladým Ilustračná fotografia z vatikánskej synody o mladých.

Minulú nedeľu bol pri príležitosti uzavretia rokovaní 15. riadneho generálneho zhromaždenia biskupskej synody na tému „Mladí, viera a rozlišovanie povolania“ publikovaný aj záverečný odkaz synodálnych otcov adresovaný mladým ľuďom celého sveta. Tento odkaz má formu listu. Autori listu v ňom doslova píšu: „Vieme o vašich vnútorných hľadaniach, radostiach a nádejach, bolestiach a úzkostiach, ktoré vytvárajú váš nepokoj. Túžime po tom, aby ste teraz mohli počuť naše slovo: chceme spolupracovať na vašich radostiach, aby sa vaše očakávania premenili na ideály. Sme si istí, že s vašou chuťou žiť budete ochotní vložiť sa do toho, aby sa vaše sny mohli uskutočniť vo vašom živote a v ľudských dejinách. (...) Cirkev a svet naliehavo potrebujú vaše nadšenie. Buďte spoločníkmi na ceste tým najkrehkejším, chudobným a doráňaným životom. Vy ste prítomnosť. Buďte jasnejšou budúcnosťou“.

 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Za mladých, najmä z krajín Latinskej Ameriky, aby podľa príkladu Panny Márie odpovedali na Pánovo volanie a ohlasovali svetu evanjeliovú radosť.
  • Úmysel KBS na január: Aby svetové stretnutie mládeže v Paname bolo pre mladých povzbudením úprimne nasledovať svätých a blahoslavených.
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Za Božiu pomoc a zdravie pre Evičku a jej starkú. Majka
  • Za moje uzdravenie po úraze pravej ruky. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.