TopTip

Z domova
Vďaka eRku vykonalo svoju hrdinskú misiu vyše 1800 detí

Vďaka eRku vykonalo svoju hrdinskú misiu vyše 1800 detí

Viac ako 1800 detí, 402 animátorov v 74 skupinkách a niekoľkých školských zariadeniach konalo svoju hrdinskú misiu v rámci kampane Detský čin pomoci.

Vyplýva to zo štatistík kampane, ktorá sa konala v októbri. V tomto roku boli deti inšpirované Mimoriadnym misijným mesiacom a ročnou témou eRka Aj ty hrdinom.

„Cieľom Detského činu pomoci i ročnej témy je, aby deti i animátori spoznali hrdinu v sebe. Vykonali svoju hrdinskú misiu. Deti sa tak samostatne alebo so svojím stretkom usilovali pomáhať vo svojom okolí. Výsledkom kampane je preto vždy uskutočnenie komunitného činu“, približuje cieľ kampane predseda eRka Juraj Králik.

V tomto roku sa viacero skupín zameralo na skrášlenie okolia, napríklad deti upratovali hroby na cintoríne, navštívili s kultúrnym programom domovy dôchodcov, hrabali lístie či inak pomáhali vo svojej komunite. Jednou zo skupiniek, ktorá pripravila program pre dôchodcov bola aj skupina eRkárov zo Šale. „Myslím, že sa to deťom páčilo a mali radosť, lebo nás veľmi v domove chválili a ďakovali. Keď sa deti osmelili, tak sa starých ľudí pýtali aj otázky, boli celkom zvedaví a bola tam dobrá atmosféra. Keď sme odišli z domova, jedno dievča mi hovorilo, že škoda, že sme tam boli tak krátko a to sme tam boli viac ako hodinu“, zhodnotila komunitný čin zodpovedná osoba za stretko v Šali Dominika Bujdáková.

Fotogalériu z jednotlivých detských činov pomoci je možné nájsť na stránke eRka v sekcii Galéria alebo na Facebooku eRka.

Detský čin pomoci je celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október k skutkom nezištnej pomoci. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa konal už jeho 19. ročník.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za rozumné doriešenie rodinných záležitostí. Gabriela
  • Za zastavenie pandémie na celom svete, za tých, čo sa starajú o chorých, uzdravenie chorých a obrátenie hriešnikov, za obete pandémie a ich príbuzných. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.