TopTip

VÍKEND: Pohľad do našej kaplnky, priamy prenos zo Starých Hôr

VÍKEND: Pohľad do našej kaplnky, priamy prenos zo Starých Hôr Relikvie svätcov a blahoslavených v rozhlasovej kaplnke sv. Michala archanjela.

Víkendový program ozvláštni priamy prenos fatimskej soboty zo Starých Hôr. Predstavíme relikvie v našej kaplnke a v rozhlasovej hre aktuálne spoznáte život sv. Alfonza.

Programové tipy na sobotu 1. augusta:

10:00

V sobotu predpoludním od 10:00 predstavíme súhrn liturgických slávení v našich priamych prenosoch počas mesiaca august. Od 10:30 budeme vo vysielaní naživo prenášať program fatimskej soboty z Baziliky Navštívenia Panny Márie v Starých Horách. Sv. omšu bude celebrovať Mons. Branislav Koppal, generálny vikár Banskobystrickej diecézy. 

18:00

Večer vám v priamom prenose ponúkneme sv. omšu z Diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva Košice-KVP. Celebrovať ju bude dp. Peter Sýkora, farár.

20:15

Rozhlasová kaplnka sv. Michala archanjela v Rádiu LUMEN v Banskej Bystrici je bohatšia o ďalšie relikvie. V rozhlasovej kaplnke máme už sedem svätcov a blahoslavených, ktorých životné príbehy sa odohrávali nie tak dávno. Na život niektorých z nich si mnohí ešte spomíname. Sv. Ján Pavol II., sv. sestra Faustína, bl. Pavol Peter Gojdič, bl. Vasiľ Hopko, bl. Titus Zeman, bl. sestra Zdenka Schelingová, bl. Anna Kolesárová, orodujte za nás. Ich životy v relácii Od ucha k duchu bližšie predstaví náboženský redaktor Pavol Jurčaga.

Programové tipy na nedeľu 2. augusta:

13:00

V sobotu 1. augusta si v liturgickom kalendári každoročne pripomíname sv. Alfonza Mária de Liguoriho, zakladateľ redemptoristov. Jeho životný príbeh v rozhlasovej dramatizácii ozvláštni vaše nedeľné popoludnie. 

14:00

Korona Ukázala, že vyučovanie môže vyzerať aj inak. Žiaci dostali viac
samostatnosti a školy zaviedli slovné hodnotenie. Mohlo by niečo také
fungovať v školách aj v budúcnosti? Chcú sa žiaci učiť? 
Počúvajte vitaj doma rodina v nedeľu o 14:00. 

18:00

V nedeľu večer odvysielame v priamom prenose sv.omšu z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Celebrovať ju bude Mons. Jozef Jančovič, biblista.

20:30

Mladí ľudia z diecézneho centra pre mládež vo Važci sa nedávno zaoberali epidémiou Nálep-kovidu na internete. Cez svoju online aktivitu chceli poukázať na nálepkovanie na internete a neúctu k sebe navzájom v diskusiách na sieti. Viac sa o tejto iniciatíve dozviete v relácii Karmel v nedeľu večer.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.