TopTip

VÍKEND: Priame prenosy zo Zákamenného a Úhornej

VÍKEND: Priame prenosy zo Zákamenného a Úhornej Pútnické miesto Úhorná v Rožňavskej diecéze

Cez víkend vám ponúkneme dva mimoriadne priame prenosy. O problémoch rodín, ktoré zasiahla choroba sa budeme zhovárať už v piatok večer. Pozrite si naše programové tipy. 

Zapnúť si vysielanie Rádia LUMEN sa oplatí už v piatok večer o 20:00. V relácii ÚV hovor redaktorka Mária Čigášová otvorí tému choroby v rodine. Podľa odborníkov náhla choroba vzťahy v rodine buď rozbije alebo ich stmelí. Pri narodení postihnutého dieťaťa niekedy zuteká nielen muž ale aj žena-matka. 

V sobotu predpoludním sa chystá tím Rádia LUMEN do Zákamenného. V kostole Nanebovzatia Panny Márie sa bude konať tradičná spomienka na deň smrti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Priamy prenos sa začína o 10:00 modlitbou posvätného ruženca a pokračuje svätou omšou. (hl. celebrant: spišský pomocný biskup Mons. Ján Kuboš; káže: rektor Pápežského kolégia Nepomucénum o. Roman Czudek)

Biskupa Jána Vojtaššáka pripomenieme v sobotu 8. augusta ešte raz. Len prednedávnom sme uviedli vo vysielaní Rádia LUMEN premiéru rozhlasovej dramatizácie života tohto biskupa. Dramatizáciu pod názvom Anjelom svojim prikážem o tebe - boží služobník Ján Vojtaššák uvedieme o 14:00. Tematicky sa biskupovi Vojtaššákovi budeme venovať aj vo večernej relácii Od ucha k duchu od 20:15. (téma: 55. výročie odchodu do večnosti Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Hosť: Peter Jurčaga, postulátor procesu blahorečenia). 

V nedeľu 9. augusta prinesieme ďalší priamy prenos z odpustová slávnosti Panny Márie Snežnej. Priamy prenos slávnostnej odpustovej sv. omše z Úhornej sa začne o 10:00. (hlavný celebrant Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup)

V nedeľnej rozhlasovej hre o 13:00 nadviažeme na sviatok Premenenia Pána, ktorý sme počas tohto týždňa slávili. Hra nesie názov Vystúpiť na horu. 

Nové prostredie v škole, očakávanie dobrých výsledkov zo strany rodičov. To všetko u detí spôsobuje stres. Existuje mnoho porúch správania, s ktorými sa môžeme stretnúť u detí. Niektoré sú dedičné, iné sú spôsobené tým, čo deti prežili. Rodičia v spolupráci s učiteľmi a inými odborníkmi dokážu tieto poruchy včas zachytiť a riešiť. V najbližšom vydaní relácie vitaj doma rodina sa budeme rozprávať o problémovom správaní detí. Našim hosťom bude Gabriela Spustová Izakovičová, ktorá pracovala v jasliach, učila na základnej škole a vychovala 6 detí. Počúvajte v nedeľu o 14:00. 

V nedeľnom programe vás môže zaujať aj relácia Karmel o 20:30, v ktorej si vypočujete hlavné myšlienky z príhovorov otcov biskupov počas kňazských vysviacok v roku 2020. 

Všetky relácie nájdete po odvysielaní aj v našom rozhlasovom ARCHÍVE

 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.