TopTip

Novinky
Veľkonočné zamyslenie: Začína sa naša misia

Veľkonočné zamyslenie: Začína sa naša misia Kristus vstal z mŕtvych!

Na veľkonočnú nedeľu vám ponúkame zamyslenie Juraja Spuchľáka, generálneho riaditeľa Rádia LUMEN.

Niektorí foto sprievodcovia internetu uvádzajú obrazové návrhy na Veľkú Noc: tri kríže na kopci osvetlené teplým romantickým svetlom. V skutočnosti by malo ísť najmä o prázdnych hrob. Alebo svetlo pri ňom.
Lebo hlavnou náplňou každej Veľkej Noci nie je smrť na kríži, ale zmŕtvychvstanie!
A to sa týka aj nás. Aby sme však raz vstali zmŕtvych, je potrebné šíriť Božie kráľovstvo. A to sa robí predovšetkým tak, že ľudí, ktorí nie sú z nášho spoločenstva, alebo farnosti či obce, prijmeme aj cez sviatky v kostole nie ako cudzincov, ale tak, aby sa medzi nami dobre cítili. Myslime na všetkých hostí v našej farnosti, ktorí do rodín tejto farnosti prídu, aby sa dobre cítili nielen v kostole, ale aj v celom spoločenstve.
Dokážme povedať a zhodnotiť aj duchovnú stránku nášho prežívania Veľkej Noci neskôr pri nástupe do práce alebo pri stretnutí so známymi. Aj to bude misijná činnosť a miesto aj čas, kedy budeme odovzdávať svedectvo o Ježišovi a to živom.
Nezabúdajme, že podstatou nášho poslania ako pokrstených je misijná činnosť – aby sme volali k sebe ľudí, ktorí nepoznajú Krista, alebo nežijú s Ním tak hlboko, aby sa naučili tešiť z toho, že aj oni majú večný život od Ježiša.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre Valériu a Vladimíra, dcéru Beátku a Júliu, sestru Máriu a Danu s rodinami, moju mamu. Valéria
  • Za môjho otca Viliama Takáča pri príležitosti 25.výročia úmrtia. Dana
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.