TopTip

Veľvyslanci a cirkev požadujú pokoj zbraní v Kolumbii

Veľvyslanci a cirkev požadujú pokoj zbraní v Kolumbii zdroj foto: pexels.com

V súvislosti s nedávnou vlnou násilia mnohé vlády, ako aj Vatikán a kolumbijská cirkev, vyzvali nelegálne ozbrojené skupiny v Kolumbii na prímerie. V období pred marcovými parlamentnými a májovými prezidentskými voľbami je dôležité „rešpektovať ustanovenia medzinárodného humanitárneho práva na ochranu civilného obyvateľstva“, uvádza sa vo vyhlásení, ktoré podpísalo viac ako 20 veľvyslancov vrátane pápežského nuncia v Kolumbii, arcibiskupa Luisa Mariana Montemayora.

V Kolumbii aj vo volebnom roku neutícha násilie. Od začiatku roka prišlo násilne o život vyše dvadsať sociálnych aktivistov a obhajcov ľudských práv. V krajine zúri ozbrojený konflikt medzi pravicovými polovojenskými bandami a ľavicovými gerilovými skupinami o nadvládu v obchode s drogami. Do bojov je zapletená aj kolumbijská armáda.

Cirkev v Paraguaji požaduje spravodlivejšie rozdelenie pôdy

Nastupujúci arcibiskup Asunciónu Adalberto Martinez Flores vyzval na spravodlivejší prístup k pôde pre malých farmárov v Paraguaji. Podľa Katolíckej tlačovej agentúry (KNA) Martinez Flores cez víkend poukázal na to, že v Paraguaji neexistuje organizovaná registrácia vlastníctva pôdy, a označil to nielen za ideologický, ale aj za veľmi praktický problém. V Paraguaji je chudoba a zlé rozdelenie pôdy, kritizoval ďalej Martinez Flores.

Duchovný sa ujme arcibiskupského úradu v arcidiecéze hlavného mesta Asunción 6. marca bohoslužbou v miestnej katedrále.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.