TopTip

VEREJNÁ ZBIERKA: Vo Zvolene potrebujú útulok a nocľaháreň

VEREJNÁ ZBIERKA: Vo Zvolene potrebujú útulok a nocľaháreň

Zvolenskú Charitu ročne navštívia stovky ľudí bez domova. Organizácia poskytuje pomoc na dennej báze bez ubytovania, a to z dôvodu obmedzených priestorov.

Poskytuje Základné sociálne poradenstvo pre zlepšenie životnej situácie klienta cez administratívne úkony a riešenie sociálnej situácie klienta. Okrem toho poskytuje podporné sociálne služby: JEDÁLEŇ, PRÁČOVŇA a STREDISKO OSOBNEJ HYGIENY.

 V regióne chýba potrebná kapacita pobytovej služby  – útulok, v ktorom bude klientom okrem dočasného bývania poskytovaná aj odborná pomoc a podpora pre sociálnu rehabilitáciu a následné zaradenie do života, ako aj sociálna služba Nocľaháreň.

Charita sv. Alžbety n. o. vo Zvolene preto realizuje Verejnú Zbierku na kúpu a prestavbu domu pre dve nové sociálne služby: ÚTULOK JABOK na dočasné ubytovanie osôb a Nízkoprahovú NOCĽAHÁREŇ HOREB pre osoby v nepriaznivej sociálnej situácii. Tieto služby dostanú názov podľa miest v Biblii, na ktorých človek bojoval s Bohom a dostal požehnanie na svoju ďalšiu cestu života.

Útulok Jabok poskytne ubytovanie a odbornú pomoc klientom, ktorí splnia určité podmienky:   povinnosť pracovať, bojovať so závislosťou; zodpovedne narábať s financiami či spolupracovať so sociálnymi pracovníkmi a psychológmi.  

Pohľad zo záhrady na charitnú budovu vo Zvolene

Nocľaháreň Horeb poskytne nocľah, sprchu a stravu ľuďom, ktorí sú na okraji spoločnosti.

Zbierka je realizovaná na celom území Slovenskej republiky spôsobom zasielania finančných prostriedkov na osobitný účet zriadený na tento účel SK76 1111 0000 0066 2973 4084.

Verejná zbierka bola schválená Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky a zapísaná s názvom Útulok  JABOK a Nocľaháreň HOREB do registra verejných zbierok pod registrovaným číslom zbierky 000-2020-020038, s termínom realizácie od 15. 08. 2020 do 14. 08. 2021.

Projekt môže podporiť každý  modlitbou, morálne  alebo finančne.

Charita investuje svoju námahu a službu do ľudských životov, aby sa ľuďom zjavili skutky Božieho milosrdenstva.

Viac informácií:  www.charitazvolen.sk

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.