TopTip

Veriaci z okresov v Košickej arcidiecéze, ktoré sú najviac zasiahnuté pandémiou, opäť dostali dišpenz

Veriaci z okresov v Košickej arcidiecéze, ktoré sú najviac zasiahnuté pandémiou, opäť dostali dišpenz TK KBS

Veriaci z okresov v Košickej arcidiecéze, ktoré sú najviac zasiahnuté novou vlnou pandémie koronovírusu, opäť dostali dišpenz od účasti na svätých omšiach v nedeľu a v prikázané sviatky. Podľa Covid automatu tam totiž platia aj výrazné obmedzenia počas slávenia svätých omší. Ide o zníženie počtu účastníkov v režime OTP a ich povinný zoznam. Pre očkovaných limity neplatia. Ich zoznam je však rovnako potrebný

Arcibiskup Bernard Bober udelil veriacim v najviac postihnutých okresoch arcidiecézy dišpenz od účasti na svätých omšiach v nedeľu a prikázaný sviatok. „Košický arcibiskup Mons. Bernard Bober na území svojej arcidiecézy udelil dišpenz od svätej omše v nedeľu a v prikázaný sviatok v okresoch, ktoré budú podľa Covid automatu v bordovej a čiernej farbe. Tento dišpenz je platný až do odvolania,“ povedal Jaroslav Fabian, hovorca Košickej arcidiecézy:
Kňazi sa snažia maximálne vychádzať veriacim v ústrety. Upravujú počty svätých omší tak, aby sa na nich mohlo zúčastniť čo najviac veriacich vo všetkých povolených režimoch. „V podstate problém bol pre nás nedeľa, keďže nedeľa je čas, kedy na svätých omšiach je koncentrovaný veľký počtet ľudí, takže v bazilike sme to rozdelili na tri režimy, teda dve sväté omše je pre základ, dve sväté omše je pre režim OTP a potom tri sväté omše sú pre režim očkovaní, takže dokopy ich je sedem, teda päť ich bolo a dve sme pridali, takže ich je sedem. Takže každá z týchto skupín má svoje miesto a môže sa účastniť svätých omší s tým, že je ozvučený aj priestor okolo kostola, sväté prijímanie rozdávame aj vonku, rovnako sme podelili aj sväté omše počas týždňa,“ povedal Marek Kreheľ, bardejovský dekan.
Všeobecný dišpenz od svätých omší biskupi zrušili 30. júna. Pripomenuli však, že povinnosť účasti nebude zaväzovať veriacich, pre ktorých návšteva chrámu môže znamenať zvýšené zdravotné riziko a samozrejme tých, ktorým prítomnosť neumožnia lokálne okolnosti, napríklad zhoršená epidemická situácia.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa moderna e parziale a più piani con garage e stanza da letto al piano terra.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.