TopTip

Z domova
Viete, čo znamenajú čísla 8-12-15?

Viete, čo znamenajú čísla 8-12-15?

Redaktori Ivo Novák a Pavol Hudák v rozhovore s pútničkou vlani v Šaštíne

Poznáte PIN kód k Panne Márii? Sú to tri dátumy jedného mesiaca, keď si Božiu rodičku môžeme uctiť. A práve posledný z nich - sviatok Sedembolestnej Panny Márie - sa blíži a my sa tešíme na stretnutie s vami v Šaštíne.

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne sa po roku koná opäť. Hlavným dejiskom bude bazilika s rovnomenným názvom. Pred jednou z najvýznamnejších bazilík na Slovensku sa opäť zídu tisíce veriacich, aby sa spolu modlili, prosili a uctievali patrónku Slovenska.

A prídeme aj my. V piatok už od ranných hodín nás môžete navštíviť v stánku Rádia Lumen. Okrem darčekových predmetov a publikácií budeme zbierať aj úmysly vašich modlitieb, za ktoré sa modlíme v našom vysielaní. Tento rok prinesieme aj špeciálnu publikáciu, ktorá vyšla len nedávno, kniha skutočných príbehov našich poslucháčov s názvom Preteky čnosti.

"Zostali nám posledné kusy. Ak teda máte o knihu záujem a budete v Šaštíne je to možno posledná príležitosť si ju zakúpiť," zdôrazňuje Janka Vajcíková z marketingu.

Stánok Rádia Lumen bude otvorený od 7:30 do 13:00. Sme pripravení odpovedať vám aj na všetky otázky spojené s Lumen klubom a možnosťami stať sa patrónom vášho obľúbeného katolíckeho rádia.

Spomienky na minuloročnú národnú púť v Šaštíne

Do Šaštína príde aj redaktorka Anna Božková, pracovníčka marketingu Janka Vajcíková, PR manažérka Andrea Kundrová a moderátor Ivo Novák.

"Do Šaštína chodím veľmi rád, pretože vždy keď som tam putoval, počasie bolo príjemné a vytváralo pohodu na duchovné naladenie sa. Keďže som veľa času strávil najmä v rozhovoroch s poslucháčmi, tak v pamäti mi utkvela chvíľa krátkej modlitby po hlavnej sv. omši vo vnútri v Bazilike," spomína Ivo Novák.

Šaštín a pútnická tradícia na tomto mieste vznikla ako vďačnosť za zmierenie manželov Coborovcov. Arcibiskup Stanislav Zvolenský napísal veľmi pekný pozývací list pre pútnikov, v ktorom pripomína, že do dnešného dňa z generácie na generáciu si odovzdávame presvedčenie a skúsenosť, že Šaštín je požehnané miesto pre naše rodiny, ktoré žijú z Božieho odpustenia a z nášho vzájomného odpustenia. Myšlienky arcibiskupa zaujali aj nášho kolegu Iva Nováka: "Keďže už 2 roky žijem v manželstve, presvedčil som sa, že naozaj odpustenie je obrovský Boží dar. Som vďačný, že s manželkou si vieme navzájom odpustiť a budem prosiť o to, aby to tak zostalo aj naďalej."

Všetky vaše prosby, aj tie o odpustení, budete môcť Sedembolestnej Panne Márii odovzdať už tento piatok 15. septembra počas národnej púte v Šaštíne.

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.