TopTip

Víkendové tipy: Modlitby matiek jubilujú

Víkendové tipy: Modlitby matiek jubilujú zdroj foto: pexels.com

Hnutie Modlitby matiek si pripomína 25. výročie založenia. Túto udalosť si všimneme aj v našom víkendovom programe.

V sobotu 14. novembra predpoludním vám ponúkneme netradične sv. omšu v priamom prenose už o 7:00. Pri príležitosti jubilea všetkých matiek, ktoré sa modlia v spoločenstvách na celom svete a aj na Slovensku, odvysielame sv.omšu z Kaplnky Panny Márie Zázračnej Medaily v Provinciálnom dome Spoločnosti Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul v Nitre. Celebrovať ju bude Marián Dragúň, rektor Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre.

Z tohto dôvodu v sobotu neodvysielame "tradičnú" sv. omšu z našej rozhlasovej kaplnky. Už o 9:50 sa začne špeciálne vysielanie zo Smižian. V našom priamom prenose vás vezmeme na Odpust ku cti sv. Martina z Tours. Sv.omšu zo Svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch bude celebrovať Ľuboslav Hromjak, cirkevný historik. Tretiu sv. omšu prinesieme v sobotu z Trnavskej novény. Kazateľ Mons. ThDr. Ján Majerník, misionár, sa v priamom prenose od 18:00 vo svojom príhovore zameria na tému sv. Ján Pavol II. - život, dielo a jeho odkaz pre Slovensko.

V sobotu večer o 20:15 vás zaujme téma relácie Od ucha k duchu. O zbierke Boj proti hladu sa náboženský redaktor Rádia LUMEN, Pavol Jurčaga, bude zhovárať s hosťami: dp. Pavol Noga, rektor Kostola sv. Alžbety v Banskej Bystrici a dp. Miroslav Vaľko, vincentín pôsobiaci v Banskej Bystrici. 

Nedeľný program 15. novembra vo vysielaní Rádia LUMEN opäť obohatí väčšie množstvo priamych prenosov. Začneme ráno o 8:30 sv. omšou z Kostola Sv. Rodiny v Košiciach. Poslucháčom Rádia LUMEN sa prihovorí Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup. O 10:00 sa cez vysielanie slovenského katolíckeho rádia ozve Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup, ktorý bude celebrovať sv. omšu na Trnavskej novéne. Zameria sa na tému: Sv. Ján Pavol II. verný muž Cirkvi a otec Druhého Vatikánskeho koncilu. 

Tému modlitieb matiek otvoríme aj v nedeľnom popoludňajšom programe v rámci relácie Vitaj doma rodina od 14:00. Osobné svedectvo vás zaujme v relácii Svetlo nádeje o 15:30 (Ľudmila Buríková: Chceli, aby som išla na potrat. Dnes mám zdravé dieťa). V poradí už tretiu nedeľnú sv. omšu si budete môcť vypočuť od 18:00 opäť z Trnavskej novény. Celebrovať ju bude Mons. Ján Sokol, trnavský emeritný arcibiskup. 

Veríme, že aj tento víkend si nájdete čas na počúvanie nášho programu. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.