TopTip

Víkendové tipy: Záver Trnavskej novény a svedectvo z Litmanovej

Víkendové tipy: Záver Trnavskej novény a svedectvo z Litmanovej Milostivý obraz Panny Márie Trnavskej

V sobotu na sviatok Obetovania Panny Márie nás čaká záver Trnavskej novény. O mariánske témy nebude núdza ani v nedeľu. Vypočujete si svedectvo kňaza, rodáka z Litmanovej.

Prvý sobotný priamy prenos ráno o 8:30 vám ponúkneme z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Sv. omšu bude celebrovať d. p. Radoslav Bujdoš, správca farnosti Riečka. V aktuálnom týždni je stále dominantná téma slobody a demokracie. V tejto súvislosti vás môže zaujať aj reprízové vydanie relácie Zaostrené o 13:00 s témou: Ako sa Slovensko vyrovnáva s temnou minulosťou totality. Hostia: Anna Andrejuvová, poslankyňa NR SR (OĽaNO); František Neupauer, historik ÚPN (repríza zo 16.11.2020). 

O vašu poslucháčsku priazeň sa v sobotu uchádza aj redaktor Ondrej Rosík s Literárnou kaviarňou: Je mamou dvoch detí, manželkou a asistentkou pre deti v škole. Od písania článkov pre časopis sa prepracovala k písaniu kníh. Po autonehode sa nemohla viac venovať práci redaktorky. Nezatrpkla a pozornosť sústredila na svoj sen napísať knihu. V Literárnej kaviarni vám predstavíme autorku Martinu Paškovú a jej knihu Izabelkine dobrodružstvá. Počúvajte v sobotu o 15:15.

V sobotu večer prinesieme záverečný priamy prenos z Trnavskej novény od 18:00. K tomu pridáme aj reláciu Od ucha k duchu, v ktorej sa od 20:15 zameria náboženský redaktor Pavol Jurčaga na históriu Trnavskej novény. 

V nedeľu ráno sa v priamom prenose o 8:30 prenesieme do Kostol Sv. Rodiny. Sv. omšu bude celebrovať Allan Tomáš, dekan Košice-Stred. V popoludňajšom programe si svoje miesto o 13:00 nájde tradične aj rozhlasová hra: Breza (spomienkový príbeh na november 1989).

Založiť si vlastnú firmu je náročné. Chce to nápad a ochotu ísť do neistoty. Okrem byrokracie sa dnes firmy musia vysporiadať aj s nárokmi, ktoré pred nich kladie pandémia nového korona vírusu. Na Slovensku má dlhoročnú tradíciu aj rodinné podnikanie. Ako ovplyvňuje spoločná rodinná firma súkromný život v rodine? Dokážu členovia rodiny a súčasne zamestnanci oddeliť prácu od súkromného života? V relácii vitaj doma rodina sa pozrieme na tri rodiny a do troch rodinných firiem. Počúvajte v nedeľu o 14:00. 

V relácii Svetlo nádeje počas nedeľného popoludnia o 15:30 spoznáte životy tých, ktorí v Litmanovej na hore Zvir zmenili svoj život. Vo večernej relácii Karmel o 20:30 sa navrátime opäť k dominantnej téme tohto týždňa. Hosťom redaktorky Jany Ondrejkovej bude kňaz Peter Rúčka, bývalý politický väzeň, ktorý sa v čase totality zaoberal aj samizdatom. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.