TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Vitaj doma rodina: Zaostríme na deti

Vitaj doma rodina: Zaostríme na deti Na obrázku je Patrik Daniška, ktorý je členom Fóra života

O mnohodetných rodinách sa hovorí, že prispievajú k chudobe v spoločnosti. Aký je život v mnohodetných rodinách a podporuje ich naša legislatíva? Aké sú aktivity Klubu mnohodetných rodín? Odpovieme v nedeľu 2. septembra o 14:00.

Rodičia majú pri výchove svojich detí nielen povinnosti, ale aj práva. Tieto práva rodičom garantuje viacero dokumentov, napríklad Deklarácia ľudských práv, ale aj Ústava Slovenskej republiky. Deti sa v školách okrem fyziky a chémie môžu stretnúť aj so sexuálnou výchovou či s prednáškami od externých dodávateľov. Okrem nevhodných informácií o sexualite sa tak k deťom môžu dostať aj extrémistické prejavy. Môže rodič od školy požadovať informácie o tom, čo sa v škole bude diať? Tému rozoberieme s právnikom Patrikom Daniškom. Vysielame v pondelok 3. septembra o 16:30.

Vysielanie pripravuje Ondrej Rosík

 

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.01.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Za mladých, najmä z krajín Latinskej Ameriky, aby podľa príkladu Panny Márie odpovedali na Pánovo volanie a ohlasovali svetu evanjeliovú radosť.
  • Úmysel KBS na január: Aby svetové stretnutie mládeže v Paname bolo pre mladých povzbudením úprimne nasledovať svätých a blahoslavených.
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Za Božiu pomoc a zdravie pre Evičku a jej starkú. Majka
  • Za moje uzdravenie po úraze pravej ruky. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.