TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Vitaj doma rodina: Zaostríme na deti

Vitaj doma rodina: Zaostríme na deti Na obrázku je Patrik Daniška, ktorý je členom Fóra života

O mnohodetných rodinách sa hovorí, že prispievajú k chudobe v spoločnosti. Aký je život v mnohodetných rodinách a podporuje ich naša legislatíva? Aké sú aktivity Klubu mnohodetných rodín? Odpovieme v nedeľu 2. septembra o 14:00.

Rodičia majú pri výchove svojich detí nielen povinnosti, ale aj práva. Tieto práva rodičom garantuje viacero dokumentov, napríklad Deklarácia ľudských práv, ale aj Ústava Slovenskej republiky. Deti sa v školách okrem fyziky a chémie môžu stretnúť aj so sexuálnou výchovou či s prednáškami od externých dodávateľov. Okrem nevhodných informácií o sexualite sa tak k deťom môžu dostať aj extrémistické prejavy. Môže rodič od školy požadovať informácie o tom, čo sa v škole bude diať? Tému rozoberieme s právnikom Patrikom Daniškom. Vysielame v pondelok 3. septembra o 16:30.

Vysielanie pripravuje Ondrej Rosík

 

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.