TopTip

Víťazný príbeh 4. kola: Lekárka s iným pohľadom na downov syndróm

Víťazný príbeh 4. kola: Lekárka s iným pohľadom na downov syndróm

V poslednom kole našej adventnej súťaže sme ďakovali lekárom a zdravotníkom. Vo víťaznom príbehu sa dočítate o skvelej zdravotnej, ale aj ľudskej pomoci od lekárky.

V aktuálnom štvrtom adventnom týždni sme vybrali ako víťazný príbeh od poslucháčky Zuzany, ktorá vyhráva sadu týždňových cien: kniha Snúbenci zo Spolku svätého Vojtecha, multifunkčná šatka – bufka s logom Správne naladený, sklenená fľaša s logom Správne naladený, pero s logom Správne naladený, magnetka s logom Rádia LUMEN, káva z našej ponuky.

Zuzane gratulujeme a vás pozývame prečítať si víťazný príbeh:

Chcela by som vám opísať moju životnú skúšku, a zároveň, poďakovať pani primárke Monike a celému jej kolektívu.

Čakala som šieste dieťatko. Hoci predtým som mala päť bezproblémových tehotenstiev a narodili sa mi krásne zdravé deti, toto tehotenstvo vôbec tomu nenasvedčovalo a po ťažkostiach som ostala na rizikovom tehotenstve. Ale Pán ma skúšal ďalej. Po vyšetrení krvných testov pani doktorka povedala, že mi vyšiel pozitívny test na Downov syndróm. Zároveň ma však upokojovala, že v mnohých prípadoch budúcim maminám vyšiel takýto test, ale dieťatko sa narodilo zdravé. V mojom vnútri som cítila veľkú bezmocnosť, samé otázky, strach z nepoznaného, opustenosť...

S manželom a deťmi sme sa každý deň modlili za zdravie nášho bábätka. Rovnako sme mali aj prosbu, že ak nám Boh pošle do cesty „iné“ dieťa, aby sme ho s láskou prijali také, aké je. Neskôr ostatné vyšetrenia dopadli dobre. Bábätko – dievčatko sa malo v brušku tiež dobre a postupne sme zabúdali na spomínanú diagnózu.

Pôrod, ktorý si naša Alžbetka naplánovala na 25. marca 2021 - na deň Zvestovania Pána -, bol krásny. Vymodlený. Po chvíli nádherných chvíľ s naším drobčekom nám pani primárka Monika povedala, že má podozrenie na Downov syndróm. Po rôznych vyšetreniach i genetických testoch sa tento syndróm naozaj potvrdil. Pán mal a má iný plán. Ten svoj. Dokonalý. Hoci pre nás nevysvetliteľný.

Nechcem opisovať pocity, ktoré som prežívala spolu s manželom, ale chcem sa sústrediť na personál, ktorý tak citlivo pristupoval ku mne. Keď dcérka bola na JIS-ke napojená na infúzie, vždy ma prišli zavolať na dojčenie či kúpanie, hoci to bolo niekedy náročné. Ale úžasná pani primárka mi vždy prihodila povzbudivé slová o týchto výnimočných detičkách. Alžbetku nazvala tanečnicou, lebo mala tanečné pohyby, opakovane jej vyšetrovala všetky dôležité orgány, hlavne srdiečko. Vďaka Bohu mala a má všetko v poriadku. Je to úžasné dievčatko a po zdravotnej stránke zdravé dievčatko, ale s jedným chromozómom navyše – je to chromozóm lásky.

ĎAKUJEM vám pani primárka za vašu neúnavnú starostlivosť o tých najmenších. ĎAKUJEM za vaše úprimné a ľudské slová povzbudenia. ĎAKUJEM za váš úsmev, jednoduchosť a precíznosť. ĎAKUJEM za vaše rozhovory, ktoré mi dali iný pohľad na výnimočné deti. ĎAKUJEM, že ste mi dali pocítiť, že to zvládneme a že je super, že má Alžbetka toľko súrodencov, ktorí  ju v mnohom potiahnu. ĎAKUJEM, že vďaka vám i kolektív sestier je „správne naladený“ a vnáša pokoj a radosť maminám.

Ako bude prebiehať finále našej súťaže?

Poznáme 4 týždenných výhercov z našej súťaže. Spomedzi nich odmeníme jedného aj hlavnou cenou, ktorou je pobyt pre 4 osoby na 5 nocí v apartmáne ELEMIR v Bešeňovej. Ktorý príbeh si ho nakoniec zaslúži? Počúvajte nás na štedrý deň ráno krátko po 8:00 a všetko sa dozviete!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.