TopTip

Vladyka Cyril Vasiľ ďakuje všetkým, ktorí pomáhajú ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine

Vladyka Cyril Vasiľ ďakuje všetkým, ktorí pomáhajú ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine TK KBS

Košický eparchiálny biskup Cyril Vasiľ sa poďakoval všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine. Osobitne vyzdvihol tých, ktorí im poskytli aj svoje domy a byty. „Mnohé rodiny, mnohé farské spoločenstvá, mnohé kňazské rodiny prijali do svojich domovov tých, ktorí potrebovali či krátkodobé, či dlhodobejšie ubytovanie, možno na jednu noc, možno na niekoľko nocí, možno na niekoľko týždňov a mnohí aj so štedrosťou, ktorou poskytli svoje domovy, chaty, dedinské domy tým, ktorí potrebujú ubytovanie aj na dlhšie. Dnes by som všetkým týmto vám chcel poďakovať a súčasne pozvať k tomu, aby sme týchto ľudí, ktorých sme prijali, prijali naozaj do svojho spoločenstva, do našich sŕdc, otvorenosťou, štedrosťou, dobrým slovom, aby sme takto im vytvorili to, čo by sme chceli nájsť, keby sme boli my v podobnej situácii,“ povedal vladyka Cyril.
Rodinám, ktoré prijali utečencov, treba podľa vladyku Cyrila Vasiľa tiež venovať osobitnú pozornosť, vďačnosť a štedrosť. K otvorenosti vyzval aj kňazov. „Súčasne chcem pozvať aj duchovných otcov, aby aj týchto nových členov nášho spoločenstva, ktorí možno nie sú nevyhnutne nám jazykovo či nábožensky úplne podobní, ale predsa patria do akejsi našej duchovnej skupiny, tak isto považovali za tých, ktorým je potrebné preukázať otcovskú blízkosť, dobré slovo,“ zdôraznil.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Interesting single-storey family house.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.