TopTip

Vladyka Cyril Vasiľ sa počas karantény vrátil ku knihám

Vladyka Cyril Vasiľ sa počas karantény vrátil ku knihám

V byzantskej hagiografii existuje výraz „zatvornik.“ Je to prívlastok pre tých svätcov a svätice, ktorí si ako formu askézy zvolili byť dobrovoľne zatvorení v kláštornej cele a oddelení od sveta. K tejto kategórii kresťanov sa v týchto dňoch, podľa svojich slov, nedobrovoľne pripojil aj arcibiskup Cyril Vasiľ SJ. Po tom ako mu bol potvrdený pozitívny test na COVID 19 sa musel utiahnuť do karantény. Aj tieto dni však vladyka Cyril trávi aktívne.

"Okrem povinného oddychu, pravidelnej modlitby a slávenia liturgie v súkromnej kaplnke, si čas vyplňa modlitbou, sledovaním televízie a dennej tlače. Zaujíma sa o život v Cirkvi a v spoločnosti. V týchto voľnejších dňoch sa znova vrátil k čítaniu svojej obľúbenej dejepisnej literatúry a pozeraniu svojich obľúbených detektívnych seriálov o Sherlockovi Holmesovi. Zároveň vybaľuje posledné škatule, ktoré mu ešte zostali po jeho sťahovaní z Ríma. Chod eparchiálneho úradu je zabezpečený tým, že vladyka Cyril pravidelne komunikuje telefonicky a emailom zo všetkými zložkami úradu a rieši potrebnú agendu," informoval Eparchiálny úrad Košickej eparchie.

Arcibiskup Cyril Vasiľ spolu s archimandritom Jaroslavom Lajčiakom podstúpili v pondelok ďalšie testy na COVID 19. "Tentokrát už bol výsledok negatívny. Ak sa negatívny výsledok potvrdí u obidvoch aj po štvrtkovom testovaní, tak predpokladáme ich návrat do normálneho života už začiatkom ďalšieho týždňa," dodal Eparchiálny úrad Košickej eparchie.

Pozitívny výsledok mal vladyka po návrate z júlovej pastoračnej návštevy slovenskej gréckokatolíckej komunity v nemeckom Mníchove, ktorú absolvoval s protosynkelom Jaroslavom Lajčiakom. Po návrate neprišli s nikým do kontaktu a počas 14 dní sú obaja v domácej karanténe. Majú len ľahké príznaky, sú v poriadku, minimálne nasledujúce dva týždne však zostávajú v izolácii.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.