TopTip

Novinky
Vypočujte si našu rozhlasovú hru o bl. Anke Kolesárovej

Vypočujte si našu rozhlasovú hru o bl. Anke Kolesárovej Odkrytie obrazu Anky Kolesárovej na slávnosti blahorečenie v Košiciach 1.9.2018

Blahorečenie Anny Kolesárovej, ktoré sa udialo 1.9.2018, je ešte teraz čerstvo v našej pamäti. K Anke sme sa myšlienkami navrátili aj počas posledného septembrového víkendu, počas ktorého Rádio LUMEN odvysielalo priame prenosy z Vysokej nad Uhom. Poslucháči mohli naživo sledovať ďakovnú slávnosť spojenú s uložením relikviára v mieste jej rodiska. 

Výnimočnosť tejto chvíle chceme umocniť aj premiérou rozhlasovej dramatizácie o jej živote z dielne scenáristu Karola Horáka, ktorá vznikla v košickom štúdiu Rádia LUMEN. Premiéra rozhlasovej dramatizácie dopĺňa už odvysielané rozhlasové hry o osobnostiach cirkevného života z uplynulých desaťročí v rámci cyklu Poslanie mali v úcte. 

Rozhlasová dramatizácia bola uvedená v premié v nedeľu 30.9.2018 o 13:00. K odvysielanej hre je možné vrátiť sa spätne v našom archíve. 

V rámci cyklu Poslanie mali v úcte sme však už tento rok predstavili viaceré osobnosti z nedávnych desaťročí, ktoré významne ovplyvňovali život Cirkvi na Slovensku:

Páter Ignác Kriššák - nahrávka v ARCHÍVE

Mons. Viktor Trstenský - nahrávka v ARCHÍVE

sestra Bernadeta Pánčiová - nahrávka v ARCHÍVE

biskup Jozef Čársky - nahrávka v ARCHÍVE

kňaz Ján Butkay - nahrávka v ARCHÍVE

bl. Anna Kolesárová - nahrávka v ARCHÍVE

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.02.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Za úprimné a srdečné prijatie všetkých, ktorí sa stali obeťami obchodu s ľuďmi, boli donútení k prostitúcii alebo trpeli násilím.
  • Úmysel KBS na február: Aby chorí na príhovor Panny Márie Lurdskej prežívali svoje utrpenie s Kristom, a tak prinášali v Cirkvi bohaté ovocie.
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.