TopTip

Novinky
Výstavba vysielačov na východe Slovenska sa predlžuje!

Výstavba vysielačov na východe Slovenska sa predlžuje!

Technický tím Rádia LUMEN zahájil vlani všetky potrebné kroky, aby sme vysielanie na nových frekvenciách v Stropkove a Medzilaborciach spustili. Prečo nás tam stále nepočujete?

V máji 2018 pridelila Rada pre vysielanie a retransmisiu 3 nové frekvencie Rádiu LUMEN. Vďaka tomuto rozhodnutiu dnes už vysielame v Novom Meste nad Váhom na frekvencii 93,7 MHz. Vysielanie v Stropkove a Medzilaborciach sa však zatiaľ nepodarilo spustiť. Zabezpečenie takýchto vysielačov je finančne veľmi náročný projekt. Výstavbe samotných stožiarov predchádza podávanie rôznych žiadostí a vybavovanie povolení a práve to predlžuje čas na spustenie nových frekvencií. 

"Výstavba vysielača Stropkov je v štádiu vybavovania povolení. Ako náhle budeme mať všetky potrebné povolenia plánujeme v jarných mesiacoch zahájiť výstavbu stožiara. Momentálne sú podané všetky potrebné žiadosti, vyhotovená projektová dokumentácia stožiara, vybavený prísľub na elektrickú prípojku a nakúpená vysielacia technológia,” vysvetľuje technický riaditeľ Rádia LUMEN Ján Kraus.  

Staňte sa poslom nádeje a pomôžte nám prinášať nádej na celé Slovensko! Takto sme vás vlani vyzývali prispieť na výstavbu nových vysielačov na východnom Slovensku. Spoločne ste prispeli sumou viac ako 11 200 €. Za čo vám všetkým patrí veľká vďaka. 

"Prostriedky zo zbierky boli použité na nákup vysielacej technológie - vysielač, anténny systém i modulačný procesor,” upresňuje Ján Kraus. 

Zriadenie vysielačov ešte pár mesiacov potrvá, ale tím rádia pod vedením Jána Krausa na nových frekvenciách neustále pracuje. Vpred ich poháňa najmä myšlienka na poslucháčov a vedomie, že ich už čoskoro bude môcť Rádio LUMEN obohatiť svojím vysielaním. V Lumene sa mobilizujú všetky sily, preto vás prosíme o modlitby na tento úmysel.

Ďakujeme!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 19.07.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Za politikov, vedcov a ekonómov, aby spolupracovali pri ochrane svetových morí a oceánov
  • Úmysel KBS na júl: Aby sme prázdninový čas správne využívali na oddych i rekreáciu a nezabúdali na stretnutie s Pánom pri modlitbe a v Eucharistii
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za skoré uzdravenie sestry Janky. Monika
  • Za moju dcéru Janku, ktorá čaká 6 dieťa. Za silu a trpezlivosť pre ňu. Mama
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.