TopTip

Výťažok z koledníckej akcie Dobrá novina pôjde do Ugandy

Výťažok z koledníckej akcie Dobrá novina pôjde do Ugandy TK KBS

Koledníci Dobrej noviny koledovali aj napriek epidemiologickým opatreniam. Neporušili však žiadne pravidlá, ale radostnú zvesť o narodení Krista priniesli do domácností a do rodín prostredníctvom moderných technológií. Koledníci boli kreatívni a natočili rôzne zaujímavé videá s vinšmi a koledami a tie rozposlali do rodín alebo zavesili na farské stránky. Výťažok z tohtoročnej koledníckej akcie Dobrá novina pôjde na podporu vzdelávania mladých matiek v Ugande. 

 

Koordinátorka Dobrej noviny Miroslava Selecká hovorí, že koledníci boli tento rok veľmi kreatívni. Keďže nemohli pre pandémiu koledovať po rodinách, do domácností vstúpili aspoň prostredníctvom videí. „Koledníci boli tento rok naozaj kreatívni, natočili mnohé krásne kolednícke videá, využili rekvizity. Taktiež veľakrát natočili kolednícke videá doma, takže viaceré rodiny a viacerí koledníci natočili vinše a koledy a potom to zostrihali spolu. A takéto videá posielali potom do rodín.“


Výťažok tohtoročnej koledníckej zbierky Dobrá novina pôjde na podporu arcidiecéznej charity Tororo v Ugande. Dobrá novina takto v tejto krajine podporí vzdelávanie žien. Ide o matky, ktoré sa museli skoro vydať a nestihli si dokončiť vzdelanie. Miroslava Selecká hovorí, že Dobrá novina podporí aj ďalšie projekty v iných afrických krajinách. „Dobrú novinu je možné podporiť ešte modlitbou a taktiež príspevkom buď do stacionárnych pokladničiek v jednotlivých farnostiach a filiálkach do 31. januára alebo až do konca marca príspevkom na účet Dobrej noviny.“


„Kolednícky program Dobrej noviny sme počas sviatkov odvysielali aj v Rádiu Lumen. Počuť ste mohli pásmo koledníkov z Detvianskej Huty, Látok, Nitrice a Liptovských Sliačov.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.