TopTip

Výzva biskupa diecézy Reykjavík

Výzva biskupa diecézy Reykjavík TK KBS

Už viete, aké povolanie by ste chceli v budúcnosti vykonávať? Slovenský kapucín Dávid Bartimej Tencer, ktorý pôsobí ako biskup v islandskom Reykjavíku, zverejnil výzvu pre tých, ktorí uvažujú o kňazskom povolaní. Zdôraznil, že či je COVID alebo nie je, učiť sa treba. A jednou z možností je aj štúdium teológie. „Samozrejme, že sa môžete prihlásiť aj za našu diecézu, aby ste mohli študovať ako kandidáti na kňazstvo pre našu reykjavícku diecézu. Ak by ste si mysleli, že je to pre vás cesta, tak prosím vás, do dvadsiateho piateho marca napíšte e-mail na túto adresu biskup@catholica.is, no a už ostatné potom budeme hľadať spoločne, že či je to naozaj Božia vôľa, aby ste sa za nás hlásili. Tak pánboh zaplať, dajte o sebe vedieť, nech vás Pán Boh požehnáva,“ povedal biskup vo videu.


Pápež František menoval Dávida Tencera za biskupa diecézy Reykjavík osemnásteho septembra 2015. Terajší biskup na Islande pôsobí od roku 2004. Diecéza Reykjavík je dva a polkrát rozľahlejšia ako Švajčiarsko. Prvá evanjelizácia ostrova sa datuje do desiateho storočia.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.