TopTip

Zo zahraničia
Vznikla Cirkevná konferencia Amazónie, ovocie synody 2019

Vznikla Cirkevná konferencia Amazónie, ovocie synody 2019

Na Slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla 29. júna bola ustanovená Cirkevná konferencia Amazónie. Má byť účinným nástrojom a konkretizáciu návrhov, ktoré sa objavili na minuloročnej synode o Amazónii a „vhodnou odpoveďou na volanie chudobných i sestry Zeme“. Nová inštitúcia chce byť tiež „mostom, ktorý by animoval ďalšie cirkevné a enviromentálne siete a iniciatívy na kontinentálnej i medzinárodnej úrovni“. Cirkevná konferencia Amazónie bola založená pri stretnutí, ktoré sa konalo prostredníctvom internetu v dňoch 26. - 29. júna. 

Predsedom Cirkevnej konferencie Amazónie je kardinál Claudio Hummes, emeritný arcibiskup Sao Paola v Brazílii; jej podpredsedom sa stal Mons. David Martínez de Aguirre Giunea, apoštolský vikár Puerto Maldonada v Peru. Členmi výkonného výboru sú: Mons. Eugenio Coter, apoštolský vikár Panda v Bolívii - ako reprezentant biskupských konferencií Amazonskej oblasti, spolu s členmi predsedníctiev cirkevných regionálnych inštitúcií: CELAM (Rada biskupských konferencií Latinskej Ameriky a Karibiku), REPAM (Panamerická cirkevná sieť), CLAR (Latinskoamerická konfederácia rehoľníkov) a Charita Latinskej Ameriky a Karibiku. Medzi členmi výkonného výboru sú aj traja reprezentanti pôvodného obyvateľstva.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 15.08.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za všetkých, ktorí pracujú a žijú na mori: za námorníkov, rybárov a ich rodiny
  • Úmysel KBS na august: Aby medzinárodný eucharistický kongres, ktorý sa bude konať v Budapešti, povzbudil veriacich k prehĺbeniu úcty ku Kristovej prítomnosti v Najsvätejšej sviatosti.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.