TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Z Gaboltova vysielame naživo, pozývame aj k nášmu stánku

Z Gaboltova vysielame naživo, pozývame aj k nášmu stánku Gaboltov - pútnické miesto Košickej arcidiecézy

V sobotu 20. a v nedeľu 21. júla vám ponúkneme priame prenosy z Gaboltova. Stretnúť sa môžete spolu s nami aj pri stánku Rádia LUMEN. 

Pútnické miesto Gaboltov je známe už celé stáročia predovšetkým svojou úctou k Panne Márii Karmelskej a svätovojtešskou tradíciou. Obec Gaboltov leží v severovýchodnej časti Slovenska 15 km severozápadne od Bardejova v údolí potoka Kamenec pod vrchom zvaným Busov. Asi 3 km od obce prebieha slovensko–poľská štátna hranica.

Farnosť Gaboltov je hlavným pútnickým miestom Košickej arcidiecézy a aj tento rok budú putovať na gaboltovský odpust stovky ľudí. Medzi pútnikov sa zaradíme aj my v Rádiu LUMEN. Ak putovať nemôžete, ponúkame vám dva priame prenosy priamo z miesta:

Sobota 20. júla:

18:00 - sv. omša spojená s požehnaním obnoveného pútnického areálu (celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita)

Nedeľa 21. júla:

10:30 - slávnostná sv. omša (celebruje Mons. Henryk Józef Nowacki, arcibiskup, emeritný apoštolský nuncius)

Priamo v Gaboltove vás pozývame zastaviť sa aj pri stánku Rádia LUMEN v sobotu a v nedeľu. Tešia sa na vás redaktori Ivo Novák a Martin Ďurčo. Priamo na mieste si môžete zaobstarať pútnické oblátky s logom nášho rádia, zapísať si úmysel modlitby do nášho vysielania, alebo zakúpiť darčekový predmet s logom Rádia LUMEN a tak podporiť naše vysielanie. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 14.10.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby vanutie Ducha Svätého vzbudilo novú misionársku jar v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby sme sa v našich rodinách radi, často a spoločne modlievali posvätný ruženec, a tak vyprosovali pokoj pre našu vlasť
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie a ochranu Panny Márie pre neter Miriamku a sestru Máriu. Anna
  • Za Božie požehnanie v tehotenstve a za šťastlivý pôrod a vďaku za dar života nášho dieťatka. Manželia Gódányovci, Dunajská Streda
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.