TopTip

Z Kežmarku prichádza výzva, aby pôstne obdobie bolo bez alkoholu

Z Kežmarku prichádza výzva, aby pôstne obdobie bolo bez alkoholu TK KBS

Nadchádzajúce pôstne obdobie je charakteristické aj sebazapreniami, ktoré veriacim pomáhajú na ich ceste duchovného rastu. Môžu byť rozhodnutím jednotlivca, ale aj spoločenstva. Kňazi vo farnosti Kežmarok pozývajú svojich farníkov prežiť štyridsať dní bez alkoholu. Hovorí kežmarský dekan, farár František Trstenský: „V dnešnej náročnej dobe pandémie mnohí na Slovensku riešia ekonomické, ale aj osobné problémy práve alkoholom. Neuvedomujú si, že problémy neprestanú, ale sa prehĺbia a objavia sa ďalšie v podobe straty zamestnania a rozvratu vzťahov. Pozývame všetkých, nielen v našej farnosti, ale aj na celom Slovensku, aby sa pridali k našej iniciatíve a obetovali toto pôstne obdobie za tých, ktorí si sami nedokážu pomôcť a odmietajú pomoc. Neraz je potrebná aj odborná pomoc, ale vždy podpora okolia a nadovšetko viera v Boha a viera v silu modlitby.“

Úrad verejného zdravotníctva informoval, že v súvislosti s pandémiou COVID-19 sa stretávame s rôznymi mýtmi. Pokiaľ ide o šírenie tohto ochorenia v súvislosti s alkoholom, tak snáď mýtom je, že konzumácia alkoholu ničí vírus, ktorý spôsobuje COVID-19. Konzumácia alkoholu neničí vírus, ale naopak, pravdepodobne zvýši zdravotné riziká, ak sa osoba infikuje. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že v žiadnom prípade by ste nemali konzumovať akýkoľvek druh alkoholického produktu ako prostriedok prevencie alebo liečby infekcie COVID-19. Píše sa na stránke Úradu verejného zdravotníctva.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.