TopTip

Z PROGRAMU: Nedovolenkujme (len) s modernou technikou

Z PROGRAMU: Nedovolenkujme (len) s modernou technikou Redaktor Ján Heriban v spoločnosti svojich hostí pri nahrávaní relácie Od ucha k duchu (v premiére 11. júla).

Počas tohto víkendu sa zameriame aj na digitálny svet, ktorý nás môže lákať najmä vtedy, ak máme viac voľného času. Reportážne sa vrátime tiež na diakonské a kňazské vysviacky.

Programové tipy na sobotu 11. júla:

Literárna kaviareň o 15:15

Ľudia dnes možno trochu nestíhajú čítať ale voči Svätému písmu majú pozitívny vzťah. V Literárnej kaviarni vám predstavíme knižku, ktorá ponúka zaujímavý pohľad na biblické situácie v svetle každodenného života. Ako angažovane čítať Bibliu a prenášať prečítané do svojho života? 

Priamy prenos o 18:00

Gréckokatolícka liturgia z Chrámu sv. Sedmopočetníkov v Sobranciach. Celebruje ThLic. Jozef Kellö, protopresbyter Sobrance.

Od ucha k duchu o 20:15

Bez smartfónov či počítačov si mnohí z nás dnes už pomaly ani nevedia predstaviť život. Voľný čas, ktorý máme počas prázdnin a dovoleniek, nás môže lákať stráviť s týmito technológiami viac času ako inokedy. Ako sa v digitálnom svete pohybovať s mierou a prečo to je potrebné pre deti aj dospelých, priblížia - autorka úspešných kníh Slávka Kubíková, predseda eRka Juraj Králik a otec Martin Kramara. 

 

Programové tipy na nedeľu 12. júla:

Rozhlasová hra o 13:00

Dozrievanie (mladé roky katolíckeho kňaza Andreja Hlinku); v hre účinkuje aj Juraj Sarvaš, ktorý sa dožíva 89 rokov.

Priamy prenos o 18:00

Sv.omša z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Celebruje dp. Marián Červený, farár farnosti Bratislava - Čunovo.

Karmel o 20:30

Návrat k diakonským a kňazským vysviackam na Slovensku.

 

Neprehliadnite počas budúceho týždňa:

Žiaci, študenti a učitelia majú za sebou školský rok, aký predtým nezažili. Pandémia na niekoľko mesiacov prerušila klasické vyučovanie a pedagógov i riaditeľov postavila pred nové výzvy. O tom, ako si s nimi poradili v našich cirkevných školách, ale aj o prípravách na nový školský rok, bude hovoriť prezident Združenia katolíckych škôl Slovenska Daniel Masarovič. Počúvajte Zaostrené s Jánom Heribanom, v pondelok 13. júla krátko po 11:00 hod.

 

Kompletný program Rádia LUMEN nájdete v sekcii PROGRAM. K reláciám sa môžete navrátiť aj v našom online ARCHÍVE

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.