TopTip

Z rannej témy: Svedectvá o trpezlivej láske matky

Z rannej témy: Svedectvá o trpezlivej láske matky zdroj foto: pexels.com

Sv. Monika sa stala archetypom svätej matky, ktorá sa nevzdáva, ktorá celé roky vytrvalo bojuje o svojho syna a manžela. Do rannej témy ste nám písali svedectvá o matkách.

Svojimi modlitbami a slzami zachránila svojho syna Augustína od manichejského bludu a od nemravnosti, obrátil sa a stal sa kresťanom a dokonca biskupom v Hippo. Monika bola prvá, ktorej Augustín porozprával, čo sa s ním stalo v záhrade pod figovníkom, keď počul tajomný hlas: „Vezmi a čítaj.“ Monike sa zdalo, že dostala oveľa viac, než prosila svojimi vzdychmi a slzami.
Je aj pre vás svätá Monika vzorom vo vytrvalosti a trpezlivosti v modlitbách? Aké sú či boli vaše mamy? V čom je podľa vás veľkosť a sila matiek, ktoré sa úpenlivo a neúnavne modlia za svoje deti i blízkych? Toto boli námety na reakciu do rannej témy v kontaktnom vysielaní Lumenáda vo štvrtok 27. augusta, práve na sviatok sv. Moniky. Vybrali sme pre vás najkrajšie svedectvá spomedzi reakcií, ktoré sme dostali.

Nemôžem si nespomenúť na moju mamu, ktorá sa celý dlhý život modlila za nás, členov jej rodiny. Mamine modlitby boli väčšinou vyslyšané, preto mi je teraz ľúto, že jej silné prosby, smerované Najvyššiemu, ma už nemôžu sprevádzať. O to aktívnejšie sa ja modlím za duše mamy, otca i sestier, ktoré nás predišli do večnosti, aby im Otec pripravil večnú radosť a pokoj. (Aj príbeh Moniky a jej svätého syna Augustína som prvá raz počula od mojej mamy...) 

(poslucháčka Katarína)

Naša mamička sa za nás tiež veľmi veľa modlila a určite jej hlavným úmyslom bolo, aby sme to všetko bez nej zvládli keď odíde... Dovolím si tvrdiť, že jej odchod do večnosti sme zvládli s neuveriteľnou silou a dodnes tvrdím, že ona nám to vymodlila. Bolo to cítiť... Už je to 5 rokov, čo sa za nás prihovára, verím že v nebi

(poslucháčka Adriana)

Ja som sa modlila za svojho syna,závislého na drogách a automatoch, k sv.Monike.Pred dvoma rokmi som bola nútená ho vyhodiť z domu, aj na odporučenie kňaza. Boh dal,že si našiel priateľku v neďalekej dedinke. Presne pred rokom ma prišli pozrieť práve keď som odchádzala do Medžugoria. Spýtal sa: ,,Mama, mohli by sme zostať doma?" Manžel sa pozrel na mňa a rázne povedal: ,,Nie". Do Medžugoria som išla s balvanom na duši, ktorý mi Mária pomohla odhodiť asi po dvoch dňoch. Odišla som presne pred rokom 27. augusta a vrátila som sa 2. septembra. Syn s priateľkou celý týždeň čakali neďaleko domu pod stanom. Na púti som mala možnosť zohnať olej sv. Charbela, ktorým som ich požehnala po príchode domov. Po Vianociach si syn našiel znovu prácu, priateľka otehotnela, teraz bývajú u mňa. Viem, že modlitby pomáhajú. Narodila sa im dcérka Silvia na Snežnú Pannu Máriu a dnes na sv. Moniku má meniny. Ďakujem Bohu a sv. Monike za jej príhovory a za jeho oslobodenie od závislostí.

(poslucháčka Mária)

Moja mamka sa roky modlili za obrátenie svojho syna a stalo sa. Desať rokov po ich smrti brat našiel cestu k Pánu Bohu. Možno by to bolo aj na svedectvo o vypočutí prosby.

(poslucháčka Anna)

Do rannej témy sa môžete v živom vysielaní Rádia LUMEN vyjadriť každý pracovný deň v čase 6:00-11:00. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.