TopTip

Novinky
Z upravenej záhrady sa bude tešiť 94-ročná Mária!

Z upravenej záhrady sa bude tešiť 94-ročná Mária! Pavol Štiťák - šikovný záhradník pripravený pomáhať

Sympatický záhradkár Pavol Šťiťák z Bratislavy sa rozhodol. Svoj talent venuje pani Márii so záhradou plnou ovocných stromov, kríkov a živého plotu. Možno budete prekvapení, kto mu v rozhodovaní pomáhal. 

Tretie kolo projektu pomoci Darujem ti svoj talent je vyhodnotené! Záhradkár Pavol v príbehu o sebe napísal, že by rád niekomu z vás upravil záhradu, ostríhal kríky, opílil suché konáre na stromoch, či pokosil trávnik. O jeho službu mnohí prejavili záujem a krásne na všetkých príbehoch bolo najmä to, že ste žiadali pomoc pre niekoho iného.

Všetky príbehy mali niečo do seba, ale pán Pavol si mohol vybrať len jeden. Do užšieho výberu sa dostali dva silné príbehy. "To rozhodovanie bolo naozaj ťažké. Ja som to rôznym spôsobom selektoval. Rád by som sa odvolal na pátra Akvinasa, ktorý v jednom dokumente hovoril, že všetko treba odovzdávať. Tak aj ja som odovzdával všetky príbehy Bohu a Duchu Svätému a napokon mi vyšli dva, medzi ktorými som sa rozhodoval. Úprava záhradky pre 94-ročnú tetu Máriu a Pomoc pre Janku z Vajnor," prezrádza talentovaný Pavol, ktorý má už náradie naostrené a je pripravený pustiť sa do práce.

Z vynovenej, zveľadenej a upravenej záhradky sa tak bude už čoskoro tešiť pani Mária, ktorá aj pre svoj úctihodný vek už nevládze záhrade dať to, čo potrebuje. Autorka príbehu pani Helena sa s tetou Máriou pozná od detstva. Pred časom ju Mária požiadala, aby jej niekoho skúsila nájsť, kto by dal jej záhradu do poriadku. "Keď som počula na Lumene, že práve takúto službu ponúka pán Pavol, neverila som vlastným ušiam. Prišlo mi to ako znamenie z neba. Ihneď som napísala príbeh o Márii," spomína pani Helena, ktorá neskrýva obrovskú radosť zo získania pomoci.

Projekt Darujem ti svoj talent pokračuje. Vy sa už môžete uchádzať o ďalší talent. Tentokrát sme predstavili mladú fotografku Denisku z Košíc, ktorá vám rada urobí rodinné fotky. Všetky bližšie info si prečítate na stránke www.darujemtalent.sk. AK túžite mať krásne umelecké fotografie svojej rodiny, ktoré skrášlia vaše príbytky, stačí Napísať príbeh.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.