TopTip

Zachraňovaním životov utečencom v podstate pomáhame sebe

Zachraňovaním životov utečencom v podstate pomáhame sebe Peter Horváth

K pomoci pre utečencom z Ukrajiny sa zapojili aj členovia gréckokatolíckeho Spoločenstva kňazských a laických rodín (SKALA). Ako povedal pre Rádio LUMEN líder spoločenstva Peter Horváth, vnímali, že je potrebné pomôcť. „Mali sme na hranici kňaza zo spoločenstva, ktorý mi volal, že vidí matky s plačúcimi deťmi. Vravel, že sa tešia teplému čaju, ktorý dostanú a teda či by som nevymyslel niečo. V priebehu hodiny sme mali celú koncepciu teplého jedla a potrebných vecí,“ povedal s tým, že bol v nemom úžase, ako rýchlo sa ľudia zmobilizovali.

Na hranicu do Vyšného Nemeckého prinisli plné auto potravin, hygienických potrieb, spacákov, keksíkov a 40 litrov gulášu. „Ľudia všetko potrebné začali prinášať po jednoduchej výzve na sociálnej sieti. O 21:00 sme vyrazili, rozdali sme guláš a všetky veci a o štvrtej ráno sme sa vrátili domov,“ hovorí gréckokatolícky kňaz Peter Horváth, ktorý si na slovensko-ukrajinskej hranici uvedomil, že ľudia, čo tam prichádzajú, bojujú o svoj život. „Uvedomil som si, že my v bezpečí bojujeme tiež o život, ale ten večný. Spomenul som si na Ježišove slová, čo ste neurobili tomu najmenšiemu, mne ste neurobili,“ zdôraznil Peter Horváth.

Pomocou zachraňovať životy utečencom podľa neho v podstate pomáhame sebe. „Je to príležitosť, aby sa v nás prejavila obyčajná ľudskosť, prajnosť a láska voči ľuďom,“ uviedol líder spoločenstva SKALA.

Na hranici sú stále gréckokatolícki kňazi z Košickej eparchie.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Semplice casa familiare di 5 stanze con tetto a padiglione. Realizzato in realtà virtuale 3D.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.