TopTip

Začína kampaň Deň počatého dieťaťa

Začína kampaň Deň počatého dieťaťa TK KBS

Život je dar. Pod týmto mottom sa už po dvadsiaty prvý raz včera rozbehla celoslovenská kampaň Deň počatého dieťaťa, ktorú organizuje občianske združenie Fórum života. V tejto zložitej a náročnej dobe chce radostným a pozitívnym spôsobom vniesť do spoločnosti nádej a vďačnosť za život. 

25. marca slávime Sviatok Zvestovania Pána. Zároveň je to Deň počatého dieťaťa. A práve v tomto období preto Fórum života každý rok organizuje aj rovnomennú kampaň. Predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová hovorí, že každý ľudský život je jedinečný a má obrovský potenciál, a to v každom veku. „Kampaňou Deň počatého dieťaťa vás pozývame byť vďačný za svoj vlastný život, ale aj za životy našich blízkych. Sme presvedčení a veríme, že každý ľudský život je jedinečný a má obrovský potenciál v každom veku,“ povedala pre Rádio LUMEN.
Tohtoročnú kampaň však poznačila korona. Bude preto prebiehať v online priestore, keďže pandemické opatrenia neumožňujú vyjsť do ulíc a verejných priestorov, ako to bolo po minulé roky. Symbolom kampane podľa Marcely Dobešovej zostáva biela stužka. Môžete si ju pripnúť na odev alebo použiť ju na profilový obrázok na svojich sociálnych sieťach. „Pripnite si ju. Je to výzva pre nás, pre všetkých. Pomôžte nám šíriť myšlienku, že život je dar,“ zdôraznila.
Popri tejto osvetovej kampani chce Fórum života sprostredkovať aj informáciu o edukatívnej pomôcke s názvom Neviditeľný človek. Ide o náučnú hru, v ktorej sa objavujú tajomstvá vývoja človeka počas prvých dvadsiatich týždňov od počatia.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.