TopTip

Začína kampaň Izba miestom neba – dvanásť komnát srdca

Začína kampaň Izba miestom neba – dvanásť komnát srdca TK KBS

Izba miestom neba – dvanásť komnát srdca. To je názov novej kampane Pápežských misijných diel na Slovensku. Ide o pôstne výzvy počas koronakrízy, ktoré sú zamerané na úprimnosť, nádej v tejto dobe koronavírusu, ale aj na vďačnosť v našich životoch, ktoré sú niekedy zaplnené strachom, chaosom, prázdnotou, závislosťami, uhundranosťou a neúprimnosťou. 

 

Aj toto pôstne obdobie budeme prežívať inak, ako sme boli zvyknutí. Aj preto pripravili Pápežské misijné diela dvanásť špeciálnych pôstnych výziev. Ide o dvanásť podnetov, ktoré sú úlohami, ale vedú k radostnému prežívaniu viery. Pripravila ich metodička Pápežských misijných diel Mária Buláková. „V období, kedy sa nás zmocňuje strach, mnohé obavy, neistota, je výzvou nenechať sa týmto negatívom ovládnuť a vytasiť vlajku nádeje. Všímať si viac to dobré a pekné, čo teraz tak veľmi prehliadame,“ povedala pre Rádio LUMEN.


Do výziev napríklad patrí svätá omša v nedeľu a piatok, miernosť v jedení, spoločný nedeľný obed s rodinou spojený s rozhovorom, ale napríklad aj aspoň raz do týždňa čaj alebo káva s Bohom. „Táto výzva je raz za týždeň a spočíva v spomalení, nájdení si času na osobné priateľské stretnutie s Pánom Bohom,“ uviedla Mária Buláková.


Pápežské misijné diela zároveň podľa Márie Bulákovej počas pôstneho obdobia pozývajú urobiť si aspoň raz svoju vlastnú životnú krížovú cestu. „Prepojiť jednotlivé zastavenia krížovej cesty s osobným životom. Tento bod ale je trošku náročnejší,“ upozornila.


Mária Buláková priznáva, že pre niekoho môže byť ťažké zvládnuť dvanásť výziev. V tomto prípade však nejde o počty a o dokazovanie si, že som niečo zvládol. „Ak je to pre niekoho náročné, môže si z tejto výzvy vybrať možno len niečo, čo bude ale robiť s úprimným srdcom, hľadajúcim nádej, vieru, lásku a vďačnosť,“ dodala.


Všetky výzvy v podobe malej brožúrky sú dostupné na internetovej stránke Pápežských misijných diel.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.