TopTip

Novinky
Zamyslenia z duchovných cvičení sú k dispozícii v archíve

Zamyslenia z duchovných cvičení sú k dispozícii v archíve

Počas uplynulého týždňa sa v Rádiu Lumen uskutočnili 12. rozhlasové duchovné cvičenia, ktoré viedol bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. Hlavným mottom boli slová bližšie k Ježišovi. Myšlienky a zamyslenia, ktoré v živom vysielaní ponúkol sú k dispozícii aj v archíve Rádia Lumen.

„Práve ukončené duchovné cvičenia v našom vysielaní niesli v sebe ducha sprievodcu každodennými udalosťami a výzvou prenášať Ježišove slovo do našej – mojej situácie každého dňa, na činnosti bežné aj sviatočné a posväcovať ich Božím slovom,“ uviedol generálny riaditeľ Rádia Lumen Juraj Spuchľák.  Dvanástym rozhlasovým duchovným cvičeniam podľa jeho slov predchádzala nielen príprava prednášajúceho, ale aj modlitby a príprava na prijatie Božieho slova samotnými poslucháčmi.

V trojdňovom programe nechýbala pobožnosť krížovej cesty, sväté omše, eucharistická adorácia, či úvahy. „V nich sa otec biskup v piatok venoval témam ako Boh tvorí svet aj dnes, sústavne, Dýchnutie vo Večeradle a jeho ovocie, Ľútosť a rozhrešenie, Prijaté milosrdenstvo túžim dávať. V sobotu to zas bola téma Zmŕtvychvstanie vo viere vo vzťahoch a v komunikácii,“ priblížil náboženský redaktor Rádia Lumen Pavol Jurčaga. Ohlasy na duchovné cvičenia boli pozitívne nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. „Ľudia nás počúvali aj prostredníctvom internetu,“ dodal Jurčaga.

Poslucháči Rádia Lumen sa môžu vrátiť alebo si opät vypočuť myšlienky, ktoré ponúkol biskup Jozef Haľko a to prostredníctvom archívu Rádia Lumen. Nájdu v ňom pobožnosť krížovej cesty, úvahy na tému duchovných cvičení. Vypočuť si môžu aj slová v rámci eucharistickej adorácie, či dialóg otca biskupa Haľka s poslucháčmi. Všetko je dostupné na tomto mieste.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.