TopTip

Žilinská diecéza schválila modlitbu za zdravotníkov

Žilinská diecéza schválila modlitbu za zdravotníkov Autor foto: TK KBS

Žilinská diecéza udelila cirkevné schválenie modlitbe za lekárov, sestričky a zdravotníkov, ktorú zverejnila farnosť Saletíni Rozkvet v Považskej Bystrici. Ide o spojenie úryvku z modlitby svätého Jána Pavla II., ktorú venoval počas jubilejného roka 2000 kresťanským lekárom. Zvyšok dopracoval Ľubomír Valient z farnosti. Farár Wieslaw Krzyszycha hovorí, že zdravotné sestry, lekári i ďalší zdravotnícki pracovníci modlitbu v týchto dňoch zvlášť potrebujú.


„Z našej farnosti veľa žien pracuje v nemocnici ako zdravotné sestry. Taktiež poznám veľa lekárov, ktorí hovoria o situácii, ktorá je v nemocnici. Zároveň stretávam sa s ľuďmi alebo telefonujem s ľuďmi, ktorí boli v nemocnici chorí a využívali služby lekárov, zdravotných sestier, a sami mi povedali, že naozaj sú unavení a veľakrát robia s nasadením. Patrí im vďaka a modlitba,“ povedal Wieslaw Krzyszycha, farár.


Wieslaw Krzyszycha je tiež presvedčený, že takáto modlitebná reťaz má veľkú silu. „Máme veľa fanúšikov na našej facebookovej stránke, tak sme chceli osloviť aj ostatných, aby sme sa spoločne sa spojili v modlitbe za zdravotníkov, za personál v nemocniciach, aby mali duchovnú posilu, aby to zvládali. Je to tiež aj také dobré slovo pre nich, požehnanie pre nich, aby to obdobie, ktoré je také dôležité pre nich aj pre tých, o ktorých sa to zvládli, aby, aby sme z toho boli posilnení, zrelší a svätejší,” dodal Wieslaw Krzyszycha.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.