TopTip

Životné cesty Radovana Pavlíka smerujú do diakonskej služby

Životné cesty Radovana Pavlíka smerujú do diakonskej služby zdroj foto: Zuzana Kostková (clovekaviera.sk)

Radovan Pavlík, doterajší riaditeľ neziskovej organizácie PRE LUMEN, končí svoju misiu v Rádiu LUMEN. 20. novembra bol vysvätený za diakona pre Bratislavskú arcidiecézu.

V nedeľu 20. novembra vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského prijal sviatosť vysviacky v stupni diakonátu Radovan Pavlík. Slávnosť sa uskutočnila v Kostole sv. Jána Bosca v Bratislave-Trnávke za hojnej účasti kňazov a Božieho ľudu. 

Radovan vníma svoje povolanie ako dar Božieho milosrdenstva, keďže aj slávnosť vysviacky sa konala v hodine milosrdenstva. Svoje povolanie zveril Panne Márii Pomocnici, svojmu nebeskému patrónovi sv. Jánovi Boscovi a bl. Anke Kolesárovej, ktorá má svoj sviatok tiež 20. novembra.

Diakonská vysviacka bola pre mňa veľmi osobným dotykom Boha. Nikdy som nič také necítil, ako počas toho, keď otec arcibiskup na mňa položil ruky a modlil sa konsekračnú modlitbu. Toto povolanie vnímam ako prejav milosrdenstva voči mne," rozhovoril sa o svojich pocitoch z vysviacky. 

Veľká novinka v živote Radovana Pavlíka súvisí s tým, že jeho úlohy sa už nebudú spájať s našim rádiom, ale so službou v Bratislavskej arcidiecéze: V najbližšej dobe by som mal zostať pôsobiť v Tlačovej kancelárii Konferencie biskupov Slovenska. A mojou túžbou bolo, aby som sa mohol venovať pastorácii v niektorej z farností. Otec arcibiskup uvážil, aby som pôsobil vo svojej domovskej farnosti v bratislavskej Trnávke. Budem pripravovať ľudí na sviatosti, chodiť za chorými so svätým prijímaním," vysvetlil Radovan. 

Zdroj foto: Zuzana Kostková (clovekaviera.sk)

Hoci sa Radovan Pavlík v tejto chvíi lúči s našim kolektívom, uplynulé štyri roky mu, podľa jeho slov, priniesli veľa dobrého. Našiel som tam priateľov, Rádio LUMEN je veľká rodina, budem si mnohých niesť vo svojom srdci. Prosím aj našich poslucháčov, aby sa za mňa modlili, nech som dobrým diakonom," uviedol Radovan Pavlík, doterajší riaditeľ PRE LUMEN, n.o.

Radovanovi prajeme veľa Božieho požehnania do novej služby v Bratislavskej arcidiecéze!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Projet de petite maison de famille moderne avec toit plat pour terrain étroit. Un puits de lumière Velux illumine le couloir.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.