TopTip

Novinky
Zmeny vo vedení Rádia LUMEN oficiálne potvrdené

Zmeny vo vedení Rádia LUMEN oficiálne potvrdené Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN n.o. a Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia LUMEN.

V utorok 3. decembra sa v Košiciach konalo valné zhromaždenie Rádia LUMEN, spol. s.r.o. a zasadnutie správnej rady PRE LUMEN, n.o.

Rádio LUMEN je súkromná rozhlasová stanica s evanjelizačným charakterom. Vlastníkom je Katolícka cirkev na Slovensku v jej štruktúrach a Spolok sv. Vojtecha. Chce slúžiť ako jej dielo na poučenie a oddych všetkých, ktorí ho počúvajú. Našim cieľom je človek ako Božie dieťa a jeho zameranie na večný život s Trojjediným Bohom. Chceme, aby sa vyvíjal intelektuálne, duchovne, eticky a emocionálne. K tomuto poslaniu Rádia LUMEN aktívne napomáha svojou činnosťou nezisková organizácia PRE LUMEN, n.o., ktorá vytvára podmienky na kvalitnú produkciu programov a podujatí, ktoré Rádio LUMEN organizuje pre svojich poslucháčov. 

Od 10. decembra 2019 začne vo funkcii konateľky Rádia LUMEN, spol. s.r.o. pôsobiť Zuzana Szakácsová, aktuálne výkonná riaditeľka Rádia LUMEN. V štruktúrach rádia pôsobí už dlhodobo od roku 2003. Začínala ako redaktorka spravodajstva. Od roku 2007 pôsobila na poste programovej riaditeľky a od roku 2016 zastáva funkciu výkonnej riaditeľky. 

Zuzana Szakácsová v pracovnom nasadení

Vo svojich plánoch v pracovnom úsilí na najbližší čas uvádza snahu o čo najlepšie spravovanie spoločnosti: "Bola by som veľmi rada, aby Rádio LUMEN bolo všetkým na osoh. Ľuďom, aby stále dávalo nádej a svietilo na cestu. A všetkým otcom biskupom a ich diecézam, ktoré sú našimi majiteľmi, aby stále podávalo pomocnú ruku s formáciou veriacich a s prezentáciou ich práce pre cirkev.  Zároveň chceme spolupracovať s katolíckymi inštitúciami na Slovensku a pomôcť im v našich možnostiach propagovať ich činnosť, teda nájsť tie správne dvere, na ktoré svojimi aktivitami môžu zaklopať. Ďakujem za dôveru, ktorú mi katolícki biskupi Slovenska dali. Verím, že so skvelým tímom ľudí, ktorý je v Rádiu LUMEN, spol. s r. o.  a zároveň v spolupráci s PRE LUMEN, n. o. správne odpovieme na všetky výzvy, ktoré rádio na svojej ceste stretajú," uvádza Zuzana Szakácsová. 

V polovici roka 2019 sa funkcie riaditeľa Rádia LUMEN, spol. s.r.o. vzdal Juraj Spuchľák, ktorý viedol Rádio LUMEN, spol. s.r.o. a PRE LUMEN n.o. súčasne ako generálny riaditeľ od roku 2005. Od 1. januára 2019 sa riaditeľom neziskovej organizácie PRE LUMEN n.o. stal Radovan Pavlík. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.