TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Zo zákulisia detskej relácie: Čo čaká svetielkáčov?

Zo zákulisia detskej relácie: Čo čaká svetielkáčov? Jinglík - maskot relácie Svetielko

Mladí moderátori spolu s Jinglíkom pripravujú detskú reláciu Svetielko aj tento rok. Okrem samotného vysielania sa však dejú aj mnohé veci v zákulisí.

Aj svetielkáči sa učia
Mladí moderátori sa pri príprave Svetielka naučia mnoho vecí. Vymýšľať témy, písať scenáre, moderovať vo dvojici. Okrem toho sa tento rok budú učiť aj zručnosti, ktoré môžu využiť neskôr v ďalšej rozhlasovej práci. Už čoskoro budú mať kurz, na ktorom sa napríklad naučia strihať zvuk v počítači.

Pracujú aj na vysielaní
Svetielkáči pracujú na upútavkách na relácie, ktoré budú znieť pravidelne z nášho vysielania. Takisto sa čoskoro začnú na Facebooku Rádia Lumen objavovať upozornenia na relácie, aby ste vedeli, kedy vašim deťom Svetielko pustiť a čo sa v ňom dozvedia.

Svetielko vysielame každý pracovný deň o 16:00 a v nedeľu o 8:30. V pondelok je Svetielko Krpček pre najmenších. V utorok sa môžu deti dozvedieť, čo sa smie, čo nie a ako sa správať. V stredu spolu s deťmi objavujeme a skúmame záhady sveta. Vo štvrtok sa vyberáme do krajiny hudby a zvukov. No a v piatok s deťmi oddychujeme pri rozprávke. Špeciálne je nedeľné, sviatočné Svetielko. Okrem rozprávky sa vždy deti dozvedia niečo nové o biblických postavách alebo o udalostiach zo Svätého písma. Svetielko je kontaktné a reláciu tak môžu tvoriť aj vaše deti. Stačí len zavolať. Ak chcete svoje deti prihlásiť do našej svetielkáčskej rodiny, napíšte na svetielko@lumen.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.02.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Aby bol vypočutý a uznaný hlas našich bratov migrantov, ktorí padli do rúk obchodníkov s ľuďmi
  • Úmysel KBS na február: Aby nezamestnaní, bezdomovci a chudobní našli pochopenie, ako aj konkrétnu pomoc pri prekonávaní svojich ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie mojej mamičky
  • Za úspešnú operáciu pre Žofiu, našu mamku a babku. Syn Marián s celou rodinou
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.