TopTip

100. výročie vysviacky troch slovenských biskupov si pripomenú aj v Nitre

100. výročie vysviacky troch slovenských biskupov si pripomenú aj v Nitre zdroj foto: flickr.com - CC licencia

Pri príležitosti 100. výročia vysviacky troch slovenských biskupov 13. februára 1921 v Nitre, bude v nedeľu 14. februára 2021 v Kostole sv. Ladislava v Nitre o 11, 00 hod. celebrovať slávnostnú sv. omšu nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák. V závere slávnosti bude odhalená a požehnaná pamätná tabuľa na priečelí chrámu, ktorá bola doplnená o bronzové reliéfy pripomínajúce túto udalosť.

Vzhľadom k tomu, že na liturgickej slávnosti sa pre protipandemické opatrenia nemôže zúčastniť verejnosť, v priamom prenose ju bude možné sledovať aj prostredníctvom vysielania Rádia LUMEN so začiatkom prenosu o 11,00 hod.

Všetkých srdečne pozývame, aby sa aj prostredníctvom rozhlasového vysielania pripojili k tomuto liturgickému sláveniu a pripomenuli si tak historickú udalosť, ktorá mala mimoriadny význam v dejinách Cirkvi na Slovensku.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.