TopTip

AKTUÁLNE: Rozprávali sme sa s kňazmi slúžiacimi v nemocniciach

AKTUÁLNE: Rozprávali sme sa s kňazmi slúžiacimi v nemocniciach zdroj foto: pexels.com

Pomoc katolíckych kňazov priamo v nemocniciach je svedectvom o láske k blížnemu. V relácii Duchovný obzor, v utorok 19. januára, sa dozviete, ako konkrétne pomáhajú.

Verbista Igor Kráľ z Nitry sa stretáva v nemocnici s mnohými zdravotníkmi. Dôverne pozná ich prácu a pre Rádio LUMEN priblížil náročnosť služby zdravotníka na covid oddelení. Ako kňaz sa musel vnútorne vysporiadať so strachom z nákazy, pretože pobytom v nemocnici riskuje. Avšak, vďaka svojej odvahe, sa stáva predĺženou rukou rodiny, ktorá sa k pacientom do nemocnice nedostane. V relácii Duchovný obzor prezradí, ako prežívali pacienti odchod do večnosti.

Gerhard Glazer Opitz si už v mladosti vyskúšal dobrovoľnícku službu v nemocnici. Dnes je kaplánom v Bojnickej nemocnici. Duchovná služba na covidovom oddelení si vyžaduje viac času a nasadenia, o ktoré stoja aj zvyčajne rezervovaní pacienti mužského pohlavia. Gerhard Glazer Opitz upozorňuje, že aj veriacim ľuďom niekedy chýba väčšia viera vo večný život. Vo vysielaní Rádia LUMEN povie viac o udalostiach na covidovom oddelení v Bojniciach.

Mladí kňazi z Košickej arcidiecézy aktívne oslovili nemocnice s ponukou dobrovoľnej služby pre  výpomoc počas pandémie. Zo spontánnej aktivity dobrovoľníctva sa pred niekoľkými dňami v Prešove sformovala prvá skupina kňazov, ktorí nastúpili do služby. Prešovskú skupinu štrnástich kňazov koordinuje Dalibor Ondrej, administrátor Veľkej Lodiny. Ako sa zrodila myšlienka pomáhať v nemocniciach na východnom Slovensku? Akým spôsobom pomáhajú kňazi zdravotníkom? Počúvajte Duchovný obzor a určite sa to dozviete. 

Reláciu Duchovný obzor s Pavlom Jurčagom odvysielame v premiére v utorok 19. januára o 20:00. Po odvysielaní si ju môžete vypočuť aj v našom ARCHÍVE.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.