TopTip

AKTUÁLNE: Rozprávali sme sa s kňazmi slúžiacimi v nemocniciach

AKTUÁLNE: Rozprávali sme sa s kňazmi slúžiacimi v nemocniciach zdroj foto: pexels.com

Pomoc katolíckych kňazov priamo v nemocniciach je svedectvom o láske k blížnemu. V relácii Duchovný obzor, v utorok 19. januára, sa dozviete, ako konkrétne pomáhajú.

Verbista Igor Kráľ z Nitry sa stretáva v nemocnici s mnohými zdravotníkmi. Dôverne pozná ich prácu a pre Rádio LUMEN priblížil náročnosť služby zdravotníka na covid oddelení. Ako kňaz sa musel vnútorne vysporiadať so strachom z nákazy, pretože pobytom v nemocnici riskuje. Avšak, vďaka svojej odvahe, sa stáva predĺženou rukou rodiny, ktorá sa k pacientom do nemocnice nedostane. V relácii Duchovný obzor prezradí, ako prežívali pacienti odchod do večnosti.

Gerhard Glazer Opitz si už v mladosti vyskúšal dobrovoľnícku službu v nemocnici. Dnes je kaplánom v Bojnickej nemocnici. Duchovná služba na covidovom oddelení si vyžaduje viac času a nasadenia, o ktoré stoja aj zvyčajne rezervovaní pacienti mužského pohlavia. Gerhard Glazer Opitz upozorňuje, že aj veriacim ľuďom niekedy chýba väčšia viera vo večný život. Vo vysielaní Rádia LUMEN povie viac o udalostiach na covidovom oddelení v Bojniciach.

Mladí kňazi z Košickej arcidiecézy aktívne oslovili nemocnice s ponukou dobrovoľnej služby pre  výpomoc počas pandémie. Zo spontánnej aktivity dobrovoľníctva sa pred niekoľkými dňami v Prešove sformovala prvá skupina kňazov, ktorí nastúpili do služby. Prešovskú skupinu štrnástich kňazov koordinuje Dalibor Ondrej, administrátor Veľkej Lodiny. Ako sa zrodila myšlienka pomáhať v nemocniciach na východnom Slovensku? Akým spôsobom pomáhajú kňazi zdravotníkom? Počúvajte Duchovný obzor a určite sa to dozviete. 

Reláciu Duchovný obzor s Pavlom Jurčagom odvysielame v premiére v utorok 19. januára o 20:00. Po odvysielaní si ju môžete vypočuť aj v našom ARCHÍVE.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.