TopTip

Boxerské legendy zostanú na Ukrajine

Boxerské legendy zostanú na Ukrajine zdroj foto: pexels.com

„To, čo sa deje v srdci Európy, sa dotýka sŕdc všetkých na planéte, ktorí milujú spravodlivosť a dobro, bez ohľadu na ich pôvod a náboženstvo,“ povedal kyjevský primátor Vitalij Kličko po anglicky vo video-správe zverejnenej v sobotu na Twitteri a Instagrame. Spolu s bratom Vladimírom apeloval na svetových duchovných vodcov, aby zaujali stanovisko a „hrdo prevzali zodpovednosť svojich náboženstiev za mier“.

Bratia sa konkrétne obrátili na pápeža Františka a veľkého imáma Ahmada al-Tajjíba, ako aj na ruského pravoslávneho patriarchu Kirilla, dalajlámu a aškenázskeho hlavného rabína Izraela Davida Laua.

Dráma, ktorá sa práve odohráva na Ukrajine, spochybňuje pojem ľudskosť. „To, čo sa deje v srdci Európy, sa dotýka všetkých obyvateľov planéty, ktorí milujú spravodlivosť a hodnoty dobra, bez ohľadu na ich pôvod či náboženstvo,“ hovorí Vladimír Kličko.

„Pozývam Vás, aby ste prišli do Kyjeva prejaviť svoju solidaritu a súcit s ukrajinským ľudom,“ povedal Vitalij Kličko. „Urobme z Kyjeva hlavné mesto ľudskosti, spirituality a mieru,“ vyzval 50-ročný Kličko náboženských vodcov.

Samotní bratia Kličkovci chcú zostať na Ukrajine a pokračovať v boji proti ruským jednotkám. Nezostáva im nič iné len bojovať, povedal kyjevský primátor Vitalij Kličko v spoločnom rozhovore so svojím bratom pre „Welt am Sonntag“. Bolo by mu „naozaj trápne“, keby ako zvolený primátor teraz opustil svoju krajinu. „Ak by som odišiel, bola by to zrada a už by som sa nikdy nemohol pozrieť do zrkadla. Zostaneme tu.“

Podľa odhadu boxerských legiend je vôľa k odporu na strane ukrajinských vojakov a civilistov nezlomná. „Je dojímavé zažiť, ako veľmi naši ľudia bojujú za svoje práva,“ povedal novinám Vitalij Kličko. Obaja bratia vyhlásili, že zostanú v Kyjeve a budú sa navzájom kryť. „Nie je to len o Ukrajine, ale aj o mieri vo svete,“ povedal Vladimír Kličko. „Ak niektorá z našich jadrových elektrární exploduje, môže to byť koniec Európy.“

Zdroj: KNA

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa a più piani con camino e tetto a capanna.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.