TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Cesta za svätým Michalom archanjelom

Cesta za svätým Michalom archanjelom

Chrám sv. Michala Archanjela

Veľa slovenských pútnikov objavuje v posledných rokoch Monte Sant Angelo – Horu svätého Anjela v Taliansku. Vo výške 850 metrov nad morom sa  nachádza jaskyňa, v ktorej sa zjavil svätý Michal Archanjel. Volajú ju Nebeská bazilika. Patrí medzi poklady svetového dedičstva UNESCO. Sv. páter Pio z Pietrelciny často odporúčal  pútnikom, ktorí mali rôzne ťažkosti a prichádzali za ním: „Predtým, než sa vydáte ku mne, choďte najprv na Monte Sant Angelo a proste sv. Michala Archanjela o pomoc a ochranu.“

V 55 min. relácii, ktorú vysielame 25. decembra o 11.00 hodine, Vám priblížime nielen históriu vzácneho miesta, ale aj výpovede pútnikov, ktorých miesto mimoriadne oslovilo. Sv. Michal Archanjel je aj patrónom nášho rádia.

Foto: internet

Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 23.07.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
 • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
 • Modlí sa otec Pavol Jurčaga.
 • Za zdravie a vyriešenie problémov. Daniela
 • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka a Petra, synovca Petra, kamaráta Dušana, za uzdravenie zo závislosti na automatoch pre Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
 • Za rodinu Bartošovú a za ich nenarodené bábätko, nech im Pán pomáha. Veronika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.