TopTip

Chaldejský patriarcha vyzval Iračanov k účasti na voľbách

Chaldejský patriarcha vyzval Iračanov k účasti na voľbách

Chaldejský patriarcha kardinál Louis Raphael Sako vyzval Iračanov, aby sa zúčastnili na  parlamentných voľbách 10. októbra.

Mohlo by to „priniesť bielu revolúciu, ktorá so sebou prináša dôležité legislatívne, politické, administratívne, ekonomické a sociálne reformy“, povedal Sako v apeli, ktorý v pondelok zverejnila Chaldejská katolícka cirkev.

Patriarcha podotkol, že hlasovanie je svedomitý, vlastenecký a morálny postoj. Vytvorenie civilného štátu v Iraku umožní každému občanovi cítiť sa v krajine ako doma.

Pojem „biela revolúcia“ pôvodne označoval reformy perzského šáha Mohameda Rezu Pahlaviho s cieľom modernizovať Irán v 60. rokoch minulého storočia. Cieľom reformného plánu bolo predovšetkým zlepšenie sociálnej a ekonomickej situácie v krajine.

Kardinál Sako vyjadril nádej, že nadchádzajúce voľby budú pre Irak predstavovať zlomový bod a urobia z tejto krajiny príklad pre región. Zároveň vyzval oprávnených voličov, aby kandidátov starostlivo preverili a „nepredali svoju vlasť oportunistom a skorumpovaným“. Je dôležité vybrať si svedomito a zodpovedne tých, ktorí by najlepšie slúžili krajine a jej ľuďom.

zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.12.2021

  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • O dar viery pre synčeka, milosť obrátenia pre manželku, pokoj v rodine a záchranu bohuznámeho manželstva. Jano
  • O uzdravenie nevesty Janky a vnučky, o Božie požehnanie celej rodiny. (Anna)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.