TopTip

Cirkev v Čile prisľúbila vláde konštruktívnu spoluprácu

Cirkev v Čile prisľúbila vláde konštruktívnu spoluprácu zdroj foto: pexels.com

Niekoľko dní pred jeho nástupom do funkcie Katolícka cirkev v Čile prisľúbila svoju podporu budúcemu prezidentovi Gabrielovi Boricovi. Tento ľavicový politik pozval predstaviteľov rôznych náboženstiev na stretnutie, na ktorom sa v piatok za miestnu biskupskú konferenciu zúčastnil jej predseda, santiagsky kardinál Celestino Aos.

Boric sa môže spoľahnúť na kritickú a konštruktívnu spoluprácu cirkvi pri budovaní spravodlivejšieho Čile, v ktorom bude vládnuť pravda, pričom čestnosť a dialóg budú mať prednosť pred násilím, povedal kardinál Aos. Boric vyzdvihol dôležitosť rôznych cirkví a ich spoločenskú angažovanosť na mnohých miestach, ktoré sú pre štát ťažko dostupné.

Tento politik sa 11. marca ujme funkcie prezidenta. Nahradí konzervatívca Sebastiana Pineru, ktorému nebolo umožnené opätovne kandidovať pre ústavné obmedzenie prezidentského funkčného obdobia. Tridsaťšesťročný Boric vlani 19. decembra vyhral druhé kolo volieb o najvyšší post v štáte. Veľkej podpore sa teší najmä medzi mladým obyvateľstvom.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con buhardilla, una habitación en la planta baja y garaje anexo.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.