TopTip

DOBRÉ SPRÁVY NA VIANOCE: Karanténa nebola ponorkou

DOBRÉ SPRÁVY NA VIANOCE: Karanténa nebola ponorkou zdroj foto: pexels.com

Piaty deň vianočnej súťaže patrí našej stálej poslucháčke Janke, ktorá nám napísala príbeh o ich rodinnej karanténe, počas ktorej prehĺbili vzťahy v rodine.

Napíšte nám, či ste v roku 2020 napriek tomu všetkému, čo priniesol, zažili niečo pozitívne a pekné. Vašimi odpoveďami vyplníme obsah ranných vysielaní Rádia LUMEN od 21. decembra 2020 do 1. januára 2021 vždy krátko po 8:00. Z vašich odpovedí vyberieme 10 najlepších, ktoré zaznejú v rozhlasovom éteri a prečítať si ich budete môcť aj na webe lumen.sk.

Piaty výherný príbeh od poslucháčky Janky:

Chcem sa podeliť s Vami, čo mi dal rok 2020 obohacujúce pre našu rodinu. Každého zasiahla pandémia koronavírusu už v jari, keď sme jej museli čeliť. Mám ešte malé deti, ktoré chodili v tom čase do škôlky a tak sme museli ostať doma. Boli sme spolu 5 mesiacov, no mňa tento čas napĺňal šťastím, že môžem byť spolu so svojimi deťmi a venovať im naplno svoj čas. V lete na Medardovu kvapku sa do našej rodiny narodilo moje krstniatko Zuzanka, cítila som veľké požehnanie a vďaku Bohu, že jej pomohol narodiť sa. Pri krste, keď som ju držala v náručí som pocítila, že by som chcela ešte dieťatko. Obracala som sa k Pánovi v modlitbe, či sa mám stať ešte matkou. Práve dnes na štedrý deň som zistila, že ma Pán požehnal a čakáme bábätko. Cítim sa šťastná a napĺňa ma pokoj. Pán je verný v každom čase. Počas roka ma potešil aj môj manžel, ktorý nechodil často na sviatosť zmierenia a nečakane, sám od seba, začal k tejto sviatosti pristupovať. Keď si spolu kľakneme po svätom prijímaní som vďačná Bohu za tú milosť, že ho naplnil Duchom Svätým a dal sa mu poznať aký je úžasný. Chvály počúvam už od detstva a veľmi rada ich spievam a na začiatku roka 2020 ma manžel potešil tým, že sme išli spolu s deťmi na chvály. Počas koronavírusu sme pozerali chvály online každú nedeľu, určite to bol pre nás požehnaný čas s našim Pánom. Chcem všetkých povzbudiť k tomu, že aj keď sa niekedy zdá byť všetko zlé, my kresťania by sme v tom mali vidieť to dobro a požehnanie, ktoré nám náš Nebeský Otec dáva každý deň. Tešme sa z maličkostí a žime každý deň s Bohom. Len on je cesta, pravda a život.

Vaša verná poslucháčka Jana.

Janku odmeňujeme piatou cenou z našej súťaže knižkou Preteky čnosti. Svoje reakcie nám stále môžete posielať poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica a pripíšte heslo: VIANOČNÁ SÚŤAŽ. Alebo sa nám ozvite e-mailom na adresu novak@lumen.sk. Ďalšieho výhercu vyhlásime opäť v pondelok 28. decembra krátko po 8:00. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 07.07.2022

  • O vieru a nádej pre Lacka a Michala, že Bohu záleží na každom človeku a jeho nesmrteľnej duši. (Helena)
  • O zdravie a silu pre onkologicky chorú Magdalénku. (Henrieta)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.