TopTip

DOBRÉ SPRÁVY NA VIANOCE: Túžim byť milovaná

DOBRÉ SPRÁVY NA VIANOCE: Túžim byť milovaná zdroj foto: pexels.com

Posledný víťazný príbeh z našej vianočnej súťaže je od poslucháčky Patrície z Bratislavy. Súťažné príbehy zakončila svojou túžbou - byť milovaný / byť milovaná.

V uplynulých dňoch ste nám písali, čo priniesol pre vás osobne rok 2020 a či ste v ňom zažili niečo pekné. Tu je posledný príbeh od poslucháčky Patrície:

Deň pred Vianocami som dostala otázku, ktorá ma dosť prekvapila: „Aký je tvoj sen? Tvoj najväčší sen? Po čom najviac túžiš?”
V ten okamih som na to nevedela odpovedať. 
„Chcem, aby sme boli všetci zdraví, aby už ten vírus zo sveta odišiel, aby som si našla konečne prácu, 
a aj vlastné bývanie, ktoré už tak dlho hľadáme. Je toho veľa, čo by som potrebovala a chcela, ale nič z toho nepovažujem za svoj najväčší sen.“
 
Na druhý deň, potom ako sme s rodinou oslávili štedrý večer, deti zaspali a manžel odišiel na polnočnú, som sedela pri našom domácom Betleheme a premýšľala nad tou otázkou znova. 
“Čo by som najviac chcela. Mám vôbec nejaký veľký sen?”
Po chvíli ticha, dívajúc sa na dieťa v jasliach, som mu ticho iba v srdci povedala, že by som sa chcela cítiť milovaná. Chcela by som byť milovaná, taká aká som, aj s tým ako vyzerám, aj s mojimi chybami, slabosťami, pádmi a neúspechmi. Áno, to je môj najväčší sen.
Chvíľu som tam ešte sedela a premýšľala, či táto moja modlitba bude vypočutá, keď som si náhle uvedomila, že sa to vlastne už stalo. Moja modlitba bola v ten deň vypočutá, ešte skôr než som ju v duchu vyslovila. 
Pred dvoma hodinami, mi to predsa povedal syn. Len som na to akosi pozabudla.

Keď som štvorročného syna už aj s trochou netrpezlivosti ukladala do postieľky, usmial sa a požiadal ma, aby som sa k nemu naklonila. Tíško mi potom zašepkal , že ma ľúbi, že chce, aby som bola stále taká peknučká (pravdepodobne  som sa mu v tých nových  sviatočných šatách páčila), aby som bola stále taká usmiata, a aby som ho navždy ľúbila. Jeho slová ma zahriali pri srdci. Bola to najkrajší vianočný darček, aký som v tie Vianoce dostala.
Tomu malému dieťaťu očividne nezáleží na tom, ako vyzerám a zdá sa, že mu ani nevadí, že nie som dokonalá. Aj tak ma ľúbi. Jednoducho, takú aká som. S chybami, slabosťami, so všetkým, čo ku mne patrí. 
Táto chvíľa bola jednou z mála svetlých chvíľ v tomto roku. 
No napriek tomu, ani nie o dve hodiny neskôr, som na to už akoby zabudla. A modlila sa k Božiemu dieťaťu v jasliach, že sa chcem cítiť milovaná. (Akoby sa mi to niekto snažil vymazať z pamäti…)

A preto svoj sen dnes trochu preformulovávam. Chcem nielen byť milovaná, ale aj na to nikdy nezabúdať. 

…že som milovaná nielen tým mojím, ale aj Božím dieťaťom. 

Poslucháčka Patrícia od nás získava poslednú cenu z našej súťaže: prívesok s logom Rádia LUMEN. Všetkým zúčastneným súťažiacim ďakujeme. Všetky príbehy boli inšpirujúce. My sme vybrali desiatich z vás a odmenili cenami z Rádia LUMEN. Prajeme vám veľa dôvodov na radosť v roku 2021!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.