TopTip

František vzdal hold Univerzite Jána Pavla II. v Krakove

František vzdal hold Univerzite Jána Pavla II. v Krakove zdroj foto: pexels.com

Pápež František pogratuloval cirkevnej Univerzite Jána Pavla II. v Krakove k jej 625. výročiu založenia. V posolstve zverejnenom v utorok vzdal hold jej vedeckým úspechom, tradícii a spiritualite. No je načase aj „odvážne prijať nové výzvy“.

„Nech je Vaša univerzita miestom formácie nových generácií kresťanov nielen vedeckým štúdiom a hľadaním pravdy, ale aj spoločenským svedectvom žitej viery,“ napísal František v liste krakovskému arcibiskupovi Marekovi Jedraszewskemu.

Táto vysoká škola bolo pôvodne založená v roku 1397 z iniciatívy kráľovnej Hedvigy, ktorá bola neskôr kanonizovaná, a to ako Teologická fakulta neskoršej Jagellonskej univerzity. V roku 1954 poľskí komunisti vylúčili túto fakultu zo štátnej univerzity. No zostala ako Akadémia pod suverenitou Vatikánu. V roku 2009 sa stala Pápežskou univerzitou Jána Pavla II.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.